Pik
Сьогодні, 13 Июля 2020
22.04.2020
379
0

Херсонські медики опинились між двох фронтів

Херсонські медики опинились між двох фронтів

Перший заступник міського голови Ігор Козаков обговорив із херсонцями спекуляції навколо закупівель обладнання для медичних закладів. Про це повідомляють у прес-службі Херсонської міськради.

Нижче - повний текст звернення до херсонців.

Щодня ми з вами чуємо тривожні новини - про коронавірус, кризу, карантин, вимушену самоізоляцію. Ми переживаємо, оцінюємо дії влади, критикуємо.

Але поряд з нами є люди, яким сьогодні не до паніки. Це – наші медичні працівники. З першого дня вони знаходяться на передовій. За статистикою, серед загальної кількості інфікованих, 20% - це медики. Кожна людина, яка сьогодні потрапляє в лікарню – є потенційним носієм коронавірусної інфекції і перший, хто потрапляє під загрозу – це лікарі та медичних персонал.

Медики кожного дня ризикують своїм життям та здоров’ям заради подолання пандемії. Вони цілодобово чергують на блокпостах на в’їзді в Херсон та перевіряють машини, які заїжджають в наше місто.

Ситуація із забезпеченням лікарень для боротьби з коронавірусом складна. Сьогодні навколо закупівлі для медичних закладів чимало спекуляцій. Пропоную відверто обговорити все, що відбувається.

Перше. По всій країні, в кожному регіоні були виділені сотні мільйонів гривень на закупівлю обладнання, медикаментів та засобів захисту. Це відразу призвело до дефіциту якісного товару та різкого росту цін.

Друге. Кожен тендер, кожен договір на закупку ретельно перевіряється не лише фахівцями лікарень, але й службою безпеки України, іншими контролюючими органами та громадськістю. Особливе занепокоєння викликає те, що на ринку активізувалися перекупи із сумнівною репутацією, які не тільки перепродають товар дорожче, але й хочуть реалізувати шахрайські схеми.

Третє. Як свідчить досвід інших міст – навіть після того, як тендер відбувся та була здійснена 100% передплата – лікарні потрапляють у чергу на отримання продукції. Черга може бути від 30 днів до 4 місяців. І це реальна ситуація.

Потрібно розуміти, що сьогодні херсонські медики опинилися між двох фронтів: з одного боку це боротьба з коронавірусом, з іншого – жорсткий пресинг та критика – чому вони швидко не витрачають бюджетні кошти та не закуповують товар.

На жаль, за критикою ми забуваємо про головне. Під час епідемії ситуація швидко змінюється – і дуже важливо надати лікарням можливість оперативно реагувати на виклики.

Можливість закуповувати різне обладнання, медикаменти, засоби захисту поступово, відповідно до актуальних потреб. Тільки так медики зможуть бути ефективними.

Саме тому лікарні витратили лише перші 4 мільйони та підписали договори ще на 2 мільйони. Саме тому головна увага сфокусована на пошуку сумлінних виробників з сертифікованою якісного продукцією, які зможуть забезпечити необхідну кількість та оптимальні ціни. Адже сьогодні ніхто не може спрогнозувати – скільки буде тримати карантин, які виклики чекають нас далі.

Лише один приклад. За останній тиждень за допомогою волонтерів нашого громадського штабуіз 400  постачальників було відібрано 20. Замовлено 14 примірників тестових примірників засобів захисту. Зараз лікарні визначаються з найкращими позиціями.

На завершення хочу звернутись до кожного з херсонця із проханням подякувати лікарям. Допомогти медикам сьогодні може кожен з вас – підвезти на роботу, передати благодійну допомогу, стати волонтером, подзвонити зі словами підтримки та вдячності знайомим лікарям. А найкраща допомога - це залишатись вдома та дотримуватись норм карантину.

Так ви подаруєте медикам найцінніше - час для порятунку життів.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину