Pik
Сьогодні, 19 Червеня 2018
05.09.2017
282
1

Херсонські депутати вирішили ведмедів не мучити

Херсонські депутати вирішили ведмедів не мучити

Питання перебування ведмедів в херсонському зоокутку вирішували депутати  на сесії міської ради  5 вересня і, здається, тут переміг здоровий глузд і милосердя, передає ПІК.

Під час голосування депутати підтримали проект рішення, внесений депутатом Неллею Голубенко – ведмедів вирішили не розділяти, а всіх чотирьох, родиною,  відправити у Галицький національний природний парк.

Була альтернативна  пропозиція депутата Володимира Сальдо – відправити двох ведмедів  в інший національний природний парк – «Синевір», а двох лишити у Херсоні.

Пропозицію Голубенко депутати підтримали 32 голосами, 15 депутатів не голосували. 

Обговорення проектів було, як завжди у міській раді, бурхливим, емоційним, зі звинуваченнями і «дотепами».

Два віддати у нацпарк, а двох залишити у спекотному Херсоні?

Депутат  Дмитро Ільченко  під час обговорення звернув увагу: в альтернативному проекті Володимира Сальдо мова йде про передачу лише двох ведмедів. «Тому в мене виникає питання: чому двох,  а не чотирьох, і чому саме в Синевір?», - сказав він. Він також поцікавився, чи є лист з Синевіру, який би підтверджував, що ведмедів таки готові прийняти.

«Приємно, коли у міста є зоопарк , але насправді ведмедям там надто погано. І обирати двох, яким буде добре, і двох – яким буде погано, я б такої відповідальності на себе не брав», - сказав депутат.

А от керівник КП «Гарантія» ( у його віданні зараз херсонські  ведмеді) і депутат міськради  Ігор Семенчев відзначив, що краще проголосувати проект Сальдо:  давайте спочатку подивимося,   як приживуться ті два  ведмеді у Синевірі і залишимо для своєї громади двох ведмедів.  Мовляв, для двох ведмедів і місце є, у зоокутку підтримується порядок. «Прошу підтримати пропозицію Сальдо», - закликав він колег.

 Міський голова Володимир Миколаєнко підкреслив: він  за те, аби добре було ведмедям. «Мені байдуже, де вони будуть, чи в Синевірі чи в Галицькому – аби зручніше ведмедикам було», - сказав міський голова.

Нелля Голубенко зазначила: «Я на минулій сесії вручала Володимиру Васильовичу лист, де Галицький національний парк згоден прийняти чотирьох ведмедів. За Синевір взагалі не йшла мова. Я б дуже хотіла побачити документ цей, лист, який прислав Синевір. Щоб вже впевнитися, що це дійсно так. І чому тільки 2 ведмеді, коли Галицький національний парк згоден прийняти всіх чотирьох. Тому я наполягаю на своєму першому проекті».

Далі депутати з’ясовували у залі, чи справді у Синевірі готові приймати тих двох ведмедів.

Ігор Семенчев заявив: на сьогоднішній день  є підтвердження від природного парку Синевір на те, що вони готові прийняти двох ведмедів, а доставлять їх у нацпарк на кошти благодійників. Але депутат Олена Мазур заявила, що є інший лист, датований пізнішим строком, де нацпарк «Синевір» інформує – приймати херсонських  ведмедів не може.

З цього приводу Ігор Семенчев сказав: «Я вам зачитав лист від 15.08. Через тиждень з’являється інший лист. Напевне, це не робить честі керівнику цього підприємства, який змінює свою точку зору”. І навіть запідозрив, що  на Синевір могли "натиснути". 

А депутат Єгор Устинов взагалі не розуміє, нащо комусь передавати наших ведмедів?  «У  чому гостра необхідність передавати кудись ведмедів? Давайте все роздамо. Нехай на цих ведмедях хто хоче гроші заробляє», - сказав депутат. Поцікавився, правда, чи обстежували  ведмедів і як оцінюють їх стан спеціалісти. 

Читайте також: Херсонський зоокуточок: пострадянський синдром або надбання громади?

Як аргумент, що двох ведмедів треба лишити в Херсоні, прихильники цього проекту вказували: ведмеді в зоокутку живуть давно, сюди приводять дітей, чи зрозуміють це херсонці…

Давайте вас посадимо в клітку

Депутат  Вікторія Борисевич підтримала передачу родини ведмедів разом. Вона також  емоційно пояснила необхідність того, щоб ведмедів  передали з кліток у зоокутку в нацпарк: «Давайте ми вас посадимо до клітки і нехай діти за вами спостерігають».

Так само вважає, що треба проявити милосердя і депутат Артем Кияновський.  «Цирки та звіринці  – знущання над тваринами»,  - каже депутат. Завдяки ТБ та інтернету можна побачити, як звірі живуть у дикій природі, тому нема сенсу тварин мучити у зоокутку аби на них приходили дивитися люди. Він також сказав, що херсонські екологи з місцевих вузів виступають за те, що для цих ведмедів життя у неволі погане.

Треба проявити милосердя і відправити тварин, туди, де їм буде краще, а не мучити ведмедів лише для того, щоб на них діти дивились – такі аргументи тих, хто наполягав, що всіх ведмедів треба відправити у нацпарк.

Зрештою,  те, що ведмедям некомфортно у нашому спекотному кліматі казав і раніше, і підтвердив на сесії  Ігор Семенчев. "Клімат не дуже добрий для бурих ведмедів наш – тут спекотно", - відзначив депутат і керівник КП. Тому так і незрозуміло, чому він все-таки наполягав аби лишити в такому кліматі тих двох ведмедів.  Володимир Сальдо теж наполягав: хай вже ведмеді їдуть не в Синевір, а в Галицький нацпарк, головне, щоб лише два, а два лишилося для херсонців.

Зрештою, депутати підтримали  пропозицію Неллі Голубенко – і родина ведмедів з Херсона має  відправитися у нацпарк Галицький у повному складі.

"Ще раз дякую всім, хто долучився до вирішення питання. Всі подальші кроки будемо висвітлювати. І сподіваємось, що в самий найближчий час всі тварини будуть жити в гарних умовах. А також прийде час й для гарних умов життя і українців", - так прокоментувала у Фейсбук результати сьогоднішнього голосування Наталія Вотеічкіна (керівник обласного штабу НВР «Правий сектор»), вона була серед активістів, які виступали за переведення всіх херсонських ведмедів з Малого Потьомкінського острову у нацпарк. 

Лишається сподіватися, що цей проект таки  буде реалізований і  ми позбавимося хоча б цього пострадянського синдрому.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

09.05.2018
655
0
Відеорепортаж
Спогади про війну з перших вуст
08.05.2018
711
0
Відеорепортаж
Херсону є ким пишатися

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину