Pik
Сьогодні, 04 серпень 2020
05.09.2017
1005
1

Херсонські депутати вирішили ведмедів не мучити

Херсонські депутати вирішили ведмедів не мучити

Питання перебування ведмедів в херсонському зоокутку вирішували депутати  на сесії міської ради  5 вересня і, здається, тут переміг здоровий глузд і милосердя, передає ПІК.

Під час голосування депутати підтримали проект рішення, внесений депутатом Неллею Голубенко – ведмедів вирішили не розділяти, а всіх чотирьох, родиною,  відправити у Галицький національний природний парк.

Була альтернативна  пропозиція депутата Володимира Сальдо – відправити двох ведмедів  в інший національний природний парк – «Синевір», а двох лишити у Херсоні.

Пропозицію Голубенко депутати підтримали 32 голосами, 15 депутатів не голосували. 

Обговорення проектів було, як завжди у міській раді, бурхливим, емоційним, зі звинуваченнями і «дотепами».

Два віддати у нацпарк, а двох залишити у спекотному Херсоні?

Депутат  Дмитро Ільченко  під час обговорення звернув увагу: в альтернативному проекті Володимира Сальдо мова йде про передачу лише двох ведмедів. «Тому в мене виникає питання: чому двох,  а не чотирьох, і чому саме в Синевір?», - сказав він. Він також поцікавився, чи є лист з Синевіру, який би підтверджував, що ведмедів таки готові прийняти.

«Приємно, коли у міста є зоопарк , але насправді ведмедям там надто погано. І обирати двох, яким буде добре, і двох – яким буде погано, я б такої відповідальності на себе не брав», - сказав депутат.

А от керівник КП «Гарантія» ( у його віданні зараз херсонські  ведмеді) і депутат міськради  Ігор Семенчев відзначив, що краще проголосувати проект Сальдо:  давайте спочатку подивимося,   як приживуться ті два  ведмеді у Синевірі і залишимо для своєї громади двох ведмедів.  Мовляв, для двох ведмедів і місце є, у зоокутку підтримується порядок. «Прошу підтримати пропозицію Сальдо», - закликав він колег.

 Міський голова Володимир Миколаєнко підкреслив: він  за те, аби добре було ведмедям. «Мені байдуже, де вони будуть, чи в Синевірі чи в Галицькому – аби зручніше ведмедикам було», - сказав міський голова.

Нелля Голубенко зазначила: «Я на минулій сесії вручала Володимиру Васильовичу лист, де Галицький національний парк згоден прийняти чотирьох ведмедів. За Синевір взагалі не йшла мова. Я б дуже хотіла побачити документ цей, лист, який прислав Синевір. Щоб вже впевнитися, що це дійсно так. І чому тільки 2 ведмеді, коли Галицький національний парк згоден прийняти всіх чотирьох. Тому я наполягаю на своєму першому проекті».

Далі депутати з’ясовували у залі, чи справді у Синевірі готові приймати тих двох ведмедів.

Ігор Семенчев заявив: на сьогоднішній день  є підтвердження від природного парку Синевір на те, що вони готові прийняти двох ведмедів, а доставлять їх у нацпарк на кошти благодійників. Але депутат Олена Мазур заявила, що є інший лист, датований пізнішим строком, де нацпарк «Синевір» інформує – приймати херсонських  ведмедів не може.

З цього приводу Ігор Семенчев сказав: «Я вам зачитав лист від 15.08. Через тиждень з’являється інший лист. Напевне, це не робить честі керівнику цього підприємства, який змінює свою точку зору”. І навіть запідозрив, що  на Синевір могли "натиснути". 

А депутат Єгор Устинов взагалі не розуміє, нащо комусь передавати наших ведмедів?  «У  чому гостра необхідність передавати кудись ведмедів? Давайте все роздамо. Нехай на цих ведмедях хто хоче гроші заробляє», - сказав депутат. Поцікавився, правда, чи обстежували  ведмедів і як оцінюють їх стан спеціалісти. 

Читайте також: Херсонський зоокуточок: пострадянський синдром або надбання громади?

Як аргумент, що двох ведмедів треба лишити в Херсоні, прихильники цього проекту вказували: ведмеді в зоокутку живуть давно, сюди приводять дітей, чи зрозуміють це херсонці…

Давайте вас посадимо в клітку

Депутат  Вікторія Борисевич підтримала передачу родини ведмедів разом. Вона також  емоційно пояснила необхідність того, щоб ведмедів  передали з кліток у зоокутку в нацпарк: «Давайте ми вас посадимо до клітки і нехай діти за вами спостерігають».

Так само вважає, що треба проявити милосердя і депутат Артем Кияновський.  «Цирки та звіринці  – знущання над тваринами»,  - каже депутат. Завдяки ТБ та інтернету можна побачити, як звірі живуть у дикій природі, тому нема сенсу тварин мучити у зоокутку аби на них приходили дивитися люди. Він також сказав, що херсонські екологи з місцевих вузів виступають за те, що для цих ведмедів життя у неволі погане.

Треба проявити милосердя і відправити тварин, туди, де їм буде краще, а не мучити ведмедів лише для того, щоб на них діти дивились – такі аргументи тих, хто наполягав, що всіх ведмедів треба відправити у нацпарк.

Зрештою,  те, що ведмедям некомфортно у нашому спекотному кліматі казав і раніше, і підтвердив на сесії  Ігор Семенчев. "Клімат не дуже добрий для бурих ведмедів наш – тут спекотно", - відзначив депутат і керівник КП. Тому так і незрозуміло, чому він все-таки наполягав аби лишити в такому кліматі тих двох ведмедів.  Володимир Сальдо теж наполягав: хай вже ведмеді їдуть не в Синевір, а в Галицький нацпарк, головне, щоб лише два, а два лишилося для херсонців.

Зрештою, депутати підтримали  пропозицію Неллі Голубенко – і родина ведмедів з Херсона має  відправитися у нацпарк Галицький у повному складі.

"Ще раз дякую всім, хто долучився до вирішення питання. Всі подальші кроки будемо висвітлювати. І сподіваємось, що в самий найближчий час всі тварини будуть жити в гарних умовах. А також прийде час й для гарних умов життя і українців", - так прокоментувала у Фейсбук результати сьогоднішнього голосування Наталія Вотеічкіна (керівник обласного штабу НВР «Правий сектор»), вона була серед активістів, які виступали за переведення всіх херсонських ведмедів з Малого Потьомкінського острову у нацпарк. 

Лишається сподіватися, що цей проект таки  буде реалізований і  ми позбавимося хоча б цього пострадянського синдрому.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину