Pik
Сьогодні, 21 Червеня 2018
Ексклюзив
29.09.2017
233
0

Херсонське звалище шокувало київського еколога та нардепа

Херсонське звалище шокувало київського еколога та нардепа

На херсонському звалищі   твердих побутових відходів побувала голова громадської організації «Всеукраїнська екологічна ліга» Тетяна Тимочко. Відома активістка в галузі охорони природи, яку часто можна побачити на телеекрані, була шокована станом справ на підприємстві,  яке приймає сміття з усього міста. Жінка зазначила, що в Україні понад 7 тис. офіційних звалищ, такі вона відвідала у всіх без винятку обласних центрах і херсонське виявилося серед найгірших.   

-Такого масштабу сміттєзвалище становить загрозу для навколишнього середовища. Глибина полігону візуально до 25-ти метрів над поверхнею, а насправді вона може сягати 40-ка метрів. Полігон не має санітарної зони. І люди, які експлуатують полігон, вони не зацікавлені, щоб у Херсоні почалося роздільне збирання, бо їм тоді не привезуть пластик, папір, скло, металі їм не буде на чому заробляти. Це злочин в межах міста, зазначила голова ГО «Всеукраїнська екологічна ліга» Тетяна Тимочко.

Також херсонське звалище відвідав заступник голови Комітету екологічної політики ВР України Олег Недава. Нардепа, до речі, намагалися не пустити на територію об’єкту керівництво ТОВ ЛТД «Ітака». На що той відповів, що за статусом народного депутата має право безперешкодного доступу на будь-якій території, підконтрольній Україні. Поведінка ж хазяїв херсонського смітника вкотре свідчить про незнання ними законів. Можливо, пускати нардепа з екологом на полігон не поспішали, бо там повним ходом триває збір пластику та скла. Неочікувана комісія нарахувала 12 нелегалів, які займалися сортуванням. Директор підприємства «Ітака» Олександр Байош традиційно виявися не в темі, себто, удав вигляд, що не в темі.          

-Чи мають місце у нас на полігоні сторонні особи? Так, це явище носить системний характер, чим ми посильними метода ми намагаємося боротися. І таке на всіх звалищах України, а не тільки на херсонському., - зазначив директор ТОВ ЛТД «Ітака» Олександр Байош.

-Але Ви ж тут зарплату отримуєте?, - запитали у Байоша.

-Звісно, - була відповідь.

ТОВ ЛТД «Ітака» працює на херсонському звалищі з червня 2016 року. На запитання щодо того,  чи має фірма оцінку впливу об’єкту на навколишнє середовище, директор відповів, що тут він не компетентний, і взагалі, кому цікаво, нехай подає інформаційний запит. Зате ситуацію прояснив директор Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської ОДА Юрій Попутько.

-Тільки зараз, після того, як голова ОДА створив своїм розпорядженням робочу групу, «Ітака» уклала угоду з ДП, підпорядкованому Мінекології про те, щоб там за півтора роки розробили оцінку впливу і провели екологічну експертизу. За діючим законодавством фірма не має право займатися даною діяльністю без такого документу, - зазначив Попутько.

Керівник підприємства запевняє, що на звалищі нема фільтратів. І така заява здивувала експертів зі столиці. Фільтрати – це високотоксичні речовини, які утворюються внаслідок захоронення нерозібраних відходів, що не пересипається за стандартами ґрунтом. І ця рідина утворюється на всіх сміттєзвалищах України і дренує в водоносні горизонти, забруднюючи питну воду.

-Треба уважно переглянути можливості експлуатації цього полігону і зрозуміти , скільки компанія отримує за послуги, які надає. Міністерство екології нарешті підготувало стратегію щодо поводження з побутовими відходами є напрацювання у ВР, є мої особисті законопроекти з приводу ТПО. Але є й лобі таких компаній, які заважають прийняти рішення,  щоб все це працювало, як у європейських країнах, - зазначив заступник голови комітету ВР з питань екологічної політики Олег Недава.

За півгодини на очах еколога та нардепа на об’єкт заїхали 5 машин зі сміттям. Що і скільки завезли - невідомо, бо вагів на херсонському звалищі нема, облік відходів фактично здійснюється на око. Нагадаймо, термін дії таке званого полігону закінчився на початку 2017 року. 

Марина Савченко

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

09.05.2018
663
0
Відеорепортаж
Спогади про війну з перших вуст
08.05.2018
725
0
Відеорепортаж
Херсону є ким пишатися

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину