Pik
Сьогодні, 15 Июля 2020
22.10.2019
426
0

Херсонська ОДА закликає аграріїв та селян не палити рослинні рештки

Херсонська ОДА закликає аграріїв та селян не палити рослинні рештки

Проблема зниження родючості ґрунтів та їх деградація, що виникає внаслідок дисбалансу поживних елементів в ґрунті спостерігається по всій Україні і є, зокрема, наслідком відмови від традиційної органо-мінеральної системи удобрення та спалюванні пожнивних рештків на полях,- інформує "agri gator",- передає ПІК.

Про це на сторінці у facebook повідомив Олександр Паливода, директор Департамент АПР Херсонської ОДА. За його словами, при сучасному рівні господарювання землероби повертають до ґрунту від виносу сільськогосподарськими культурами в середньому лише 25% поживних речовин. Окрема тема на думку чиновника — ризик виникнення пожеж та викиди вуглекислого газу в атмосферу при спалюванні рештків.

 «Органічну речовину ґрунту можна частково поновити шляхом пожнивних решток. Але в багатьох господарствах продовжується безглузда та нищівна практика спалювання соломи на полях. Судіть самі: солома згорає на одному квадратному метрі за 30-40 секунд — за цей час температура на поверхні ґрунту може досягати 360˚С, і близько 50˚С — на глибині 5 см. Це спричиняє вигорання гумусу в 5-сантиметровому шарі ґрунту, а втрату води — в 10-сантиметровому шарі», — зауважив Олександр Паливода.

 Зазначається, що при розкладанні 1 кг соломи в ґрунті, вже через 3 місяці, утворюється близько 50 г гумусу, а через 2 роки — близько 90-100 г. Новоутворені гумусові речовини належать до складу так званого «поживного гумусу», дії якого вистачає на 4 роки.

 «Закликаю всіх агровиробників: не паліть пожнивні рештки та не знищуйте те, що може принести користь. Ставтесь до землі, яка нас годує, дбайливо та з розумом!», — наголосив директор Департаменту АПР Херсонської ОДА.

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину