Pik
Сьогодні, 21 Июля 2019
04.03.2019
589
0

Херсонська міська рада незаконно приватизувала та продала приміщення Укрпошти

Херсонська міська рада незаконно приватизувала та продала приміщення Укрпошти?

Посадовці Херсонської міськради, вдавшись до незаконних схем, намагаються через суд позбавити Укрпошту власності, здійснивши продаж її нерухомого майна. Про це ПІК повідомили у прес-службі УКРПОШТИ.

Незаконні дії спрямовані на відчуження приміщення поштового відділення, розташованого за адресою: м. Херсон, вул. І. Богуна, 64.
Житловий будинок, у якому з 1970 року розміщене відділення поштового зв'язку (ВПЗ), з моменту його введення в експлуатацію (в 70-х роках минулого століття) передбачав розташування на першому поверсі «вбудованого поштового відділення», яке функціонує там дотепер. Кількість місцевих мешканців, що проживають в радіусі обслуговування – понад 9,5 тис., майже 1 тис. пенсіонерів отримують через це відділення пенсію.

З 1970 року приміщення ВПЗ перебувало у державній власності (це підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру об'єктів державної власності, ведення якого забезпечується Фондом державного майна України) та ніколи не передавалося з державної до комунальної власності.

У 2016 р. УДППЗ «Укрпошта» (правонаступником якого є АТ «Укрпошта») згідно з нормами чинного законодавства здійснило реєстрацію права власності на зазначене приміщення у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Згідно з Реєстром Укрпошта є балансоутримувачем приміщення, держава (в особі Міністерства інфраструктури України) – власником.

Українське законодавство гарантує, що державне майно не підлягає приватизації і не може бути відчужено:

1. Законом України «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» УДППЗ «Укрпошта», правонаступником якого є АТ «Укрпошта», включено до Переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.

2. Згідно з ч. 9 ст. 11 Закону України «Про управління об'єктами державної власності» нерухоме майно об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації, не може бути відчужене, вилучене, передане до статутного капіталу господарських організацій і щодо такого майна не можуть вчинятися дії, наслідком яких може бути їх відчуження.

Незважаючи на це, виконавчий комітет міськради Херсону,

- прийняв незаконне рішення про видачу Херсонській міськраді свідоцтва про право власності на приміщення, тобто фактично незаконно та одноособово здійснив передачу приміщень з державної до комунальної власності.

Міськрада Херсону повторно, через 2 місяці після Укрпошти,

- здійснила реєстрацію права власності на приміщення,

- продала його на аукціоні приватній особі за ціну, значно нижчу від ринкової.

Після чого, з метою легалізації схеми, до Херсонського міського суду Херсонської області подано відповідний позов про скасування права власності Укрпошти.

У випадку реалізації схеми:

- мешканці мікрорайону, який обслуговує поштове відділення по вул. І. Богуна, 64, втратять можливість отримувати необхідні послуги за місцем проживання;

- ще декілька поштових відділень у центрі міста, стосовно яких наявні ознаки реалізації аналогічної схеми відчуження, також можуть бути закриті.

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину