Pik
Сьогодні, 16 Вересня 2019
03.08.2016
148
0

Херсонщина має значний потенціал для розвитку біоенергетики

Херсонщина має значний потенціал для розвитку біоенергетики

Сьогодні, 3 серпня, за участю литовської делегації, депутатів облради, керівництва ОДА відбулася нарада, на якій обговорили можливості переходу об'єктів ЖКГ на відновлювальні види енергії (біопаливо).

Про це на своїй сторінці в фейсбук повідомляє Херсонська обласна рада. 

Президент всесвітньої асоціації біопаливної енергетики Ремігіюс Лапинскас розповів, що Литві вдалося за короткий термін зробити революцію в галузі біоенергетики.

Він відзначив, що Херсонщина має значний потенціал для розвитку цієї галузі.

«Вітер, сонце - це те, що може використовуватися у вашому регіоні в значних об'ємах для отримання енергоресурсів. Крім того, ви маєте значні запаси сировину від аграрного сектору, які постійно поновлюються», - відзначив Ремігіюс Лапинскас.

За словами президента всесвітньої асоціації біопаливної енергетики, в Литві наразі використання біопалива у виробництві енергії в секторі теплопостачання складає 61%.

За рахунок цього країна економить близько 600-700 млн. євро на імпорті газу. До того ж, Литва має наміри та план до 2050 року повністю відмовитися від непоновлювальних джерел енергії та скоротити вживання газу на 95%.

«Звичайно, втілення цього в Україні, зокрема на Херсонщині, потребує значних інвестицій. Також потрібні відповідні політичні рішення та чіткі цілі: чого ви хочете досягнути?Для цього потрібен стратегічний план. Організація цього процесу важливе питання, - зазначив Ремігіюс Лапинскас. - Ми можемо допомогти з планом, який передбачає перехід на біопаливо та скорочення споживання природного імпортного газу. Херсонщина може стати пілотним проектом для всієї України».

Крім того, він запевнив, що це не схема повернення до старих методів опалення та отримання енергії, тут використовуються нові, сучасні технології, які неможливо порівнювати з минулими.

Василь Зеленчук зауважив, що сподівається на підтримку та допомогу, зокрема в питаннях залучення інвестицій на втілення проектів з біоенергетики в життя.

«Реалізація цього напрямку має безліч позитивних аспектів. По-перше, нам не потрібно буде використовувати валютні резерви для придбання імпортованого газу, ми отримаємо газову незалежність. По-друге, це створення близько 100 тисяч робочих місць, збереження екології. А головне, ми зможемо в значній мірі зменшити витрати населення - в частині оплати за теплоресурси», - підсумував Василь Зеленчук.

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину