Pik
Сьогодні, 25 Февраля 2021
01.02.2021
936
0

Херсонщина туристична круглий рік

Херсонщина туристична круглий рік

Гарячі джерела – це справжня знахідка для тих, хто хоче оздоровити тіло й душу без медикаментів та довготривалих процедур, адже особливий хімічний склад термальних вод допомагає у боротьбі з хронічними захворюваннями різної складності, покращує стан шкіри, активізує метаболічні процеси, зменшує наслідки стресу й покращує психологічне здоров'я. Варто зазначити, що води термальних джерел використовують навіть у космецевтиці як для створення високоефективних косметичних засобів, так і в чистому вигляді. Цінність їх надзвичайно висока, адже мінеральний склад з ідеальним поєднанням різного роду сполук неможливо штучно відтворити у лабораторії.

Усім, хто планує відвідати термальні джерела, варто пам'ятати, що купання, як і будь-які оздоровчі процедури, мають свої показання та протипоказання. Тож перед візитом до купалень необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем. Термали корисні при лікуванні захворювань рухового апарату, центральної та периферійної нервових систем, серцево-судинних захворювань без ускладнень, проходженні реабілітації після операцій та інсультів. Слід пам'ятати, що не можна відвідувати термальні джерела особам, які страждають на гіпертонічну хворобу 3-4 ступеня, важкі патології судинної системи та тяжкі хвороби серця. Крім того, особливо важливо попередньо порадитися щодо допустимої тривалості купання та правильного циклу проведення процедур.

Тож  цього холодного зимового дня пропонуємо згадати термальні джерела Херсонської області, відкриті для відвідування.

Термальне джерело біля с. Залізний Порт

Унікальний цілющий гейзер знаходиться на відстані 30 км від курортного населеного пункту Залізний Порт, в районі сіл Облої та Бехтери. Джерело було відкрите випадково під час пошуку родовищ природного газу на початку 80-х років минулого століття. Свердловину законсервували, а потім повторно відкрили майже через тридцять років.

На території термального джерела знаходяться два басейни: з цілющою водою та лікувальними грязями. Купання в гарячому джерелі корисне як для дорослих, так і для дітей, однак процедуру варто проводити після попередньої консультації з лікарем. Вода термала багата йодом, бромом та набором мінеральних солей. Завдяки унікальному мінеральному складу за своїми лікувальними властивостями джерело не поступається Мертвому морю. Купання у джерелі допомагає при захворюваннях суглобів, щитоподібної залози, дихальної та нервової систем.

Для зручності відпочивальників на території гейзеру облаштовані кабінки для переодягання й гігієнічні приміщення, однак чисту воду для змивання грязей варто взяти с собою. Їжу та напої слід придбати заздалегідь.

Вартість входу – 50 гривень.

Термальне джерело поблизу клініки В. Козявкіна

Це термальне джерело з'явилося у 80-х роках минулого століття під час будівництва центру реабілітації для спортсменів біля селища Щасливцеве на Арабатській Стрілці. Пізніше проєкт було заморожено, у наш час клініка В. Козявкіна перебуває на етапі відродження будівництва.

На сьогодні місцеві жителі та гості Арабатської Стрілки можуть безкоштовно купатися у термальному джерелі, температура води в якому досягає +65°C. Йодо-бромна хлоридно-натрієва вода має унікальні лікувальні властивості. Приймати термальні ванни варто після попередньої консультації з лікарем й не проводити у воді більше ніж 15-20 хвилин за одне купання. Встановлено, що термальні ванни мають протизапальний, знеболюючий, спазмолітичний (покращує мікроциркуляцію та капілярному рівні) ефект. Наявність брому сприяє лікуванню вегето-судинної дистонії, астенічних синдромів та нервозних станів.

На території гарячого джерела обладнані гігієнічні приміщення й каскадний душ. Дістатися до термалу біля клініки В. Козявкіна можна дорогою Генічеськ-Стрілкове.

Лікувально-оздоровчий комплекс «Арабатські терми»

Лікувально-оздоровчий комплекс «Арабатські терми» розкинувся біля села Стрілкове на березі озера Сиваш. Наразі на території комплексу знаходяться термальна купальня зі зручними спускам, три мініатюрні басейни з мінеральною водою, два гліцеринових та два солоних озера, зона відпочинку з шезлонгами й парасольками, каскадний душ, алея з виходом до озера Сиваш.

Вода термального джерела сприяє відкриттю пор, максимальному проникненню мінералів і ферментів, очищує організм від шлаків та токсинів, поліпшує кровообіг. Додаткове надходження йоду до організму важливе для покращення здоров'я людей зі зниженою функцією щитоподібної залози, та осіб, які проживають в екологічно несприятливих районах, працюють у шкідливих умовах. Крім того, йод сприяє поліпшенню пам'яті, збереженню розумової діяльності  у людей похилого віку, покращенню станів при хворобах Альцгеймера та Паркінсона.

Мікроорганізми сапрофіти, що знаходять у воді термального джерела, є особливо цінними, адже вони виробляють фермент каталозу, що розщеплює надмірну кількість перекису водню. У результаті зміцнюється імунітет, покращуються процеси обміну в усіх органах, а тканини організму збагачуються киснем.

У майбутньому автори проєкту планують побудувати цілорічний готель та водолікарню, обладнати додаткові зони відпочинку, футбольне поле у мініатюрі та тенісний корт.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину