Pik
Сьогодні, 09 Квітня 2020
16.10.2018
414
0

Херсонщина потребує 250 кардіостимуляторів щороку

Херсонщина потребує 250 кардіостимуляторів щороку

Херсонщина потребує 240-250 штук кардіостимуляторів щороку. Про це передає ПІК з посиланням на інформацію, оприлюднену під час круглого столу на тему «Стан реалізації регіональної цільової програми запобігання та лікування серцево-судинних захворювань на 2017-2021 роки».

"Регіональна цільова програма запобігання та лікування серцево-судинних захворювань на 2017-2021 роки була затверджена рішенням обласної ради 9 червня 2017 року. На реалізацію програми планувалося виділення 74 млн. грн. По програмі за рахунок обласного бюджету обласний кардіологічний диспансер отримав 8 кардіостимуляторів у квітні 2018 року і 7 кардіостимуляторів у серпні (загальна вартість 393050 грн.). Всі вони вже встановлені. Потреба в кардіостимуляторах в області значно більша – 240-250 шт. щороку, але коштів на їх закупівлю недостатньо", - йдеться у повідомленні.

За міською програмою по запобіганню і лікуванню серцево-судинних захворювань, що була прийнята в грудні 2017 року, вже виділено 1млн. 300 тис. грн. на закупівлю електрокардіографа, апарату ШВЛ, дефібрилятора, розхідні матеріали. Крім того, з міського бюджету було закуплено 9 кардіостимуляторів і на сесії міської ради прийнято рішення про виділення коштів на новий ангіограф.

Як прозвучало під час круглого столу, діагностичне і лікувальне кардіологічне обладнання потребує оновлення. Наразі обласний фахівець з кардіології Олег Москаленко проводить аудит забезпеченості електрокардіографами, дефібриляторами установ первинної ланки надання медичної допомоги та центральних районних лікарень. Також є й кадрова проблема, адже підготовка висококваліфікованого фахівця може тривати близько 5 років.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину