Pik
Сьогодні, 18 Січня 2021
23.08.2019
1312
0

Херсон: ціна незалежності

Херсон: ціна незалежності

22 серпня в херсонському ХАБі відбулася зустріч лідерів громадських організацій, учасників бойових дій, волонтерів, родин загиблих учасників ООС (АТО) за підтримки народного депутата України Вікторії Вагнєр, дружини загиблого лікаря-хірурга Влада Ковальова, фільмом про якого зустріч і розпочалася. Були тихі сльози, спогади, потім з екрану лунали вірші Романа Набєгова, загиблого бійця батальйону «Миротворець».

Ці унікальні молоді люди віддали життя за нас з вами в Іловайській трагедії, тому в пам’ять про наших полеглих захисників у війні з окупантом, розпочали хвилиною мовчання. Зважаючи, що саме в ці дні в 2014 році були одні із страшних подій цієї війни – звернулися до Президента України відносно визнання, на державному рівні, 29 серпня – Днем пам’яті полеглих захисників України.

Сама ж зустріч одних із самих активних та поважних лідерів громадського активу Херсона про ціну Незалежності, відбувалась у форматі круглого столу і була присвячена річниці Незалежності України та Дню пам’яті полеглих захисників України.

Учасники обговорили та підписали головний документ заходу – звернення до Президента України, новообраного Парламенту та нового складу Кабінету Міністрів стосовно захисту прав батьків/матерів родини полеглих в ООС (АТО), на Майдані 2013-2014рр. та зниклих безвісти в результаті бойових дій на Сході України та під час Майдану Гідності.

Ініціаторами зустрічі були депутати Херсонської обласної ради, Народний Герой України Сергій Максименко, депутат обласної ради Андрій Путілов та учасник бойових дій, підприємець Садіяр Мамедов. Також у зустрічі взяв участь депутат обласної ради Юрій Рожков.  

Саме в 2014 році за ініціативи, на той час голови облдержадміністрації,
А. Путілова в Херсоні було створено єдине в Україні комунальне підприємство «Оберіг», саме для вирішення практичних питань проблем родин загиблих в АТО. Безпосередньо створювали його – Валентина Січова (тоді заступник голови ХОДА), очолила підприємство Вікторія Вагнєр, нині народний депутат України. Той досвід, який був напрацьований саме під час роботи в КНСП «Оберіг» Вікторією, ті проблеми з якими стикаються й донині родини загиблих – необхідно подавати на розгляд депутатів на законодавчому рівні, а херсонський «Оберіг» повинен обрати свого керманича. Для толерантності та узгодження позицій щодо керівника КП «Оберіг» учасники заходу вирішили у вересні в ХАБі провести виїзне засідання депутатської комісії Херсонської обласної ради з питань ЖКГ за участі народного депутата Вікторії Вагнєр, голови комісії Юрія Рожкова та родин полеглих в ООС (АТО).

Також під час круглого столу в приміщенні ХАБу було презентовано виставку робіт херсонського фотокореспондента Олександра Корнякова «ЦІНА НЕЗАЛЕЖНОСТІ. Херсонщина 2013-2019», яку вже встигли, перед офіційним заходом, відвідати діти-дошкільнята.

Учасниками зустрічі за ініціативи ГО «Громадсько-політичний ХАБ» було вирішено запропонувати владі Херсона підтримати ініціативу створення сучасного «живого Музею АТО» за прикладом Дніпровського музею, єдиного в Україні. Для розуміння сучасних технологій в музейній справі прийняли рішення про поїздку до Дніпра разом із ЗМІ та громадськими діячами Херсонщини. Поїздку заплановано на вересень. Інформацію щодо конкретної дати – буде розміщено на сайті ПІК.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину