Pik
Сьогодні, 28 Февраля 2020
09.02.2019
3454
0

Херсон пропонують перейменувати: є два варіанти

Херсон пропонують перейменувати: є два варіанти

Відразу два варіанти того, як можна перейменувати Херсон, запропонували українцям.

Письменник, який народився в Херсоні, Антон Санченко запропонував у Фейсбук перейменувати Херсон на Севастополь, пише видання Гривна. Також,  на інтернет - представництві Президента України зареєстрували петицію, де пропонують перейменувати Херсон на Корсунь.

«Хочете зробити росіянцям виніс мозку і паралізувати 200-літні старання імперської пропаганди з графом Толстим на чолі? Як відомо, Херсон і Севастополь названі матушкою Катериною саме так в результаті помилки (кажуть по п'яні) канцелярії, і відправки гінців з грамотами про височайше найменування нових міст не туди. Тобто Херсоном, як і вимагала логіка, мало називатися місто біля древнього грецького Херсонеса, а наше рідне місто, місто Херсон мало називатися Севастополем. Мені здається, саме час українському парламенту виправити історичну помилку і перейменувати міста взад», - написав на своїй сторінці у Фейсбук письменник Антон Санченко.

«Прошу змінити грецьку назву українського міста Херсон, що було назване в честь Херсонеса, де хрестився князь Володимир і звідки до Києва, в Десятинну церкву він доставив мощі святого Климента і саркофаг в якому був похований Ярослав Мудрий на його справжню стару літописну назву - Корсунь. Це має величезне політичне та історичне значення для України. Поряд зі становленням помісної української церкви це буде фактом відновлення історичної справедливості і надасть додаткового імпульсу розвитку історичної науки, а також підніме статус міста Херсон (Корсунь) і розвитку області як туристичного центру», - йдеться у петиції (Автор петиції Володимир Дощечкин).

Ця петиція наразі набрала 118 голосів з 25 тисяч  необхідних (залишилось 55 днів).

Нагадаємо, раніше екс-голова Херсонської ОДА (за часів президентства Ющенка) Борис Сіленков, написав пост у соцмережі, де пропонує перейменувати Херсон

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину