Pik
Сьогодні, 01 Октября 2020
20.11.2018
766
0

Херсон готовий "забрати" місцеву ТЕЦ, але без боргів - мер

Херсон готовий "забрати" місцеву ТЕЦ, але без боргів - мер
Громада Херсона готова прийняти ДП АТ "Херсонська теплоелектроцентраль" у комунальну власність міста, але без боргів, які сьогодні має підприємство.

Про це у розмові з кореспондентом Укрінформу заявив Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко, передає ПІК.

"Сьогодні нам кажуть: заберіть ТЕЦ. Ми готові забрати, ми будемо її експлатувати, будемо давати тепло. Але не з такою заборгованістюь, це не наші пустощі (накопичена у ТЕЦ заборгованість - ред.). Якщо ви нам готові передати (Херсонську ТЕЦ - ред.), то, звісно, без боргів", сказав Миколаєнко.

За його словами, місто не може приймати на себе чужу заборгованість.

Як заявив Миколаєнко, наразі у Херсонської ТЕЦ поточна заборгованість за газ становить 150 млн гривень, а загальна - більше 355 млн гривень.

Міський голова також наголосив, що протягом останніх двох років за рахунок міського бюджету Херсона фактично утримується теплопостачальне міське комунальне підприємство "Херсонтеплоенерго". "Тому що є 217-а постанова Кабміну, яка вимиває всі гроші з нашого комунального підприємства, і їх направляють в Держбюджет, 11% залишається. Тому ми сьогодні з міського бюджету допомагаємо ремонтувати мережі (МКП "Херсонтеплоенерго" - ред.), виплачуємо їм (працівникам даного підприємства - ред.) заробітну платню - для того, щоб підприємство не зупинилося", - сказав Миколаєнко.

Як повідомлялося, Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував міським радам, на території яких є державні теплоелектроцентралі, ініціювати отримання даних підприємств у комунальну власність цих міст.

АТ "Херсонська ТЕЦ" та МКП "Херсонтеплоенерго" є найбільшими теплопостачальними підприємствами Херсона. Херсонська ТЕЦ крім теплової генерує також електричну енергію. Перша черга Херсонської ТЕЦ була споруджена у 1955-1958 роках, а друга - у 1965-1969 роках. АТ "Херсонська ТЕЦ" обслуговує майже 50% будинків міста, що отримують теплоносій централізовано.

Протягом останніх років Херсонська ТЕЦ є одним з найбільш проблемних теплогенеруючих підприємств обласного центру. Близько 90% тепломереж Херсонської ТЕЦ, за інформацією Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Херсонської облдержадміністрації, на даний час є зношеними і підлягають заміні або ремонту.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину