Pik
Сьогодні, 26 Вересня 2020
18.05.2019
1040
0

Херсон долучився до акції "Хто замовив Катю Гандзюк?"

Херсон долучився до акції "Хто замовив Катю Гандзюк?"

18 травня у сорока містах України та восьми країнах світу пройшла акція «Україна питає: Хто замовив Катю Гандзюк», до якої долучилися понад тисячу учасників, пише День.

Організатори акції з однойменної ініціативи вкотре нагадують: справедливість у резонансному вбивстві Гандзюк та нападах на інших активістів має бути встановлена, а винні – покарані. Це – головна вимога.

«Ми виходимо на захист своєї гідності і права на безпечне життя у власній країні. Ми вимагаємо відповіді: хто убив Катю, хто замовив напади на активістів, хто влаштував нам терор? Ми вимагаємо покарання. Ми нагадуємо суспільству і новій владі, що більшість нападів на активістів досі не розкриті; замовники - безкарні. Так не може бути в Україні нашої мрії», – повідомляють учасники ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?» у фейсбуці.

У Херсоні – рідному місті Каті – кілька десятків активістів і друзів загиблої також долучилися до сьогоднішньої акції.

40 міст 1

40 міст 2

Мітинг почали із хвилини мовчання в знак солідарності із жертвами депортації кримськотатарського народу, яких в Україні згадують у цей день. Потім до присутніх звернувся друг Катерини журналіст Сергій Нікітенко.

«Ми недаремно проводимо цю акцію напередодні інавгурації новообраного президента. Сьогодні в десятках міст України ми нагадуємо йому, що більше не будемо миритися зі свавільними нападами на нас. Йому вигідніше почути нас і довести цю справу, як і справи десятків інших нападів, до кінця», – Нікітенко заявив.

Колега і подруга Катерини Гандзюк Інна Зелена зачитала маніфест від ініціативи до президента України.

Сьогодні ми стоїмо на центральних площах сорока українських міст, а також - під Адміністрацією, де працюватиме новий президент, з одним питанням.

Сьогодні вся Україна питає: хто замовив Катю Гандзюк та влаштував українським активістам терор?

Українське суспільство має знати, що його світла та активна частина громадян щоденно - від Києва до Одеси, від Маріуполя до Ужгорода - живе в страху.

Вороги активістів - нападники, вбивці та замовники - на волі і продовжують скоювати злочини проти нас.

Сорок українських міст об'єднали свої зусилля для того, щоб були розслідувані щонайменше три сотні інших замовних нападів на громадських діячів в усіх куточках країни, які сталися з часів Революції Гідності. За п'ять років жоден злочин до кінця не розкрито, винних - не покарано.

Розслідування саботуються та закриваються. Система покриває відповідальних за зрив розслідувань на всіх рівнях - у правоохоронних органах, у місцевих адміністраціях, у політичних командах.

Активістів й далі переслідують.

Так не може тривати в країні, образ якої нам малює нова українська влада!

Балотуючись, Володимир Зеленський вимагав від Петра Порошенка покарати вбивць Катерини Гандзюк. Тепер ця політична відповідальність у руках новообраного президента.

Його команда має всі інструменти, аби знести «стару політичну кришу» тих, хто нападає, вбиває, саботує та «не має повноважень».

Під кінець мітингу учасники запалили файєри зі словами «Вбивці мають сісти».

ПРО СПРАВУ ГАНДЗЮК

31 липня 2018 року на херсонську активістку, радницю міського голови Катерину Гандзюк напали біля її будинку, виливши на голову літр сірчаної кислоти. Катерина отримала тяжкі хімічні опіки шкіри. Після понад десятка операцій та лікувань жінка не змогла перенести тяжкі травми. Катерина померла в лікарні 4 листопада минулого року.

В організації і вчиненні вбивства Гандзюк підозрюються вісім осіб. Це п’ятеро виконавців: Сергій Торбін, Микита Грабчук, Володимир Васянович, Віктор Горбунов, В’ячеслав Вишневський, двоє співорганізаторів: Ігор Павловський та Олексій Левін, та, за версією слідства, замовник злочину голова Херсонської облради Владислав Мангер.

Суд над організаторами і виконавцями злочину досі не відбувся.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон

Фото автора

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину