Pik
Сьогодні, 06 Июля 2020
19.08.2019
2475
0

Херсон - корупційний та занедбаний. Визнають це як місцеві лідери, так і національні експерти

Херсон - корупційний та занедбаний. Визнають це як місцеві лідери, так і національні експерти

Відчуття неохайності та занедбаності міста «віє» з кожного парку, скверу та вулиць Херсона. Центр міста завішений бордами про хороші заробітки в Польщі чи іншій державі, а депресія просочується з кожного клаптика херсонської землі. І це про місто шалених можливостей. Але в якому стані ці можливості? Херсон омиває Дніпро, а в центрі міста лише клаптик набережної, де можна 20 хвилин побути, щоб помилуватися краєвидами Дніпра.

А в Антонівці практично немає можливості підійти до води, крім того безкарно забудовують акваторію річки місцеві князьки, серед яких голова селищної ради І.Семенчев, прокурори і т.д. Має Херсон чудовий гідропарк, але він в жебрацькому стані, і керує цим комунальним підприємством теж Семенчев, тільки вже батько селищного голови.

Херсон - місто славетної історії, що могла б стати туристичною візитівкою і можливостями для малого та середнього бізнесу, для розбудови культурної спадщини, але натомість, така ж занедбана як Херсон і ця історична спадщина. Чого варті лише огорожені недобудови з хащами по вулиці Суворова, чи страхіття з просіданням будівлі-монстру корумпованого будівництва часів пана Сальдо – приватний бізнес-центр замість херсонських так званих Потьомкінських сходів.

А до всього цього набору господарювання часів цієї та попередніх влад - ще й височіє недобудований містоперехід, який вже за коштами нагадує «золотий батон» Януковича, але височіє над містом сірими нетрями недобудови. Страхітливий вид Херсона. Немає інвестицій, немає умов розвитку малого та середнього бізнесу – і місто перетворюється в суцільну депресію містян та гостей.

Як зазначають громадяни – виділяються мільйони коштів на розвиток комунального господарства Херсона, а воно, те господарство, все гіршає і гіршає, а чиновникам коштів все не вистачає і не вистачає.

Обличчя міста Херсона – це обличчя, в першу чергу, голови Херсона – пана Миколаєнка. І дуже схоже, що його каденція доходить до безславного кінця, і люди не будуть йому дякувати другим терміном обрання на посаду керманича міста. Але подивимось, бо до влади в Херсоні прагне повернутися пан Сальдо, не зважаючи на всі корупційні історії і поважний вік. Замахується на місцеву булаву і колишній екс-голова облдержадміністрації А. Гордєєв, і депутат міськради пан Федін, і вочевидь Антонівський селищний голова не хоче йти з посади «місцевого князя». І ще купа всякого ґатунку місцевих «сірих кардиналів» на потоках, які разом і владу не хочуть втрачати і вже накерували Херсоном так, що місто повністю занурилося в депресію.

Віталій Бєлобров (голова правління бізнес-асоціації «Ми-Херсонці»):
- Я переконаний, лише тоді місто розвивається, коли об’єднані ціллю розвивати своє місто, свою громаду: активні громадяни, бізнес і влада.
Ми (асоціація), представники саме активних громадян і малого та середнього бізнесу в Херсоні. Нам вдається успішно працювати на рівні лише нашої відповідальності і вся робота гальмується, коли ми стикаємося з місцевою владою.
Це свідчить про те, що активні громадяни та бізнес Херсона живуть в різних вимірах цілей та завдань, свідчить про те, що з міською владою Херсона та паном Миколаєнко зокрема – у нас різні цілі. Ми прагнемо, щоб Херсон розвивався, прийшли інвестиції, створювалися в культурному, освітньому, історичному та бізнесовому аспектах нові проекти, щоб місто було комфортним для херсонців, інвесторів, малого та середнього бізнесу, для дітей та туристів.
Погодьтеся, як мінімум, Херсон не став кращим за ці 5 років. І в мене особисто питання, а що взагалі з Херсоном буду через рік чи два?
Якщо все так і далі буде тривати. З нашою командою лідерів-однодумців – діяльністю прагнемо саме покращити місто і життя містян у ньому, а влада Херсона – перетворила його в занедбане місто з корумпованими присмаками в усіх сферах.

Олександр Солонтай (експерт з питань самоврядування):
- Боляче дивитися на занепадаючий Херсон та передмістя Херсона.
Очивидно, що право, яке було надано громадам - вони можуть об'єднатися. Тобто Херсон і передмістя можуть об'єднатися і утворити спільну, потужну об'єднану громаду, для того щоб економічно піднятися з колін.
Скористається херсонська громада цим чи ні - це право херсонської громади.
Але зосереджу увагу на наступному: вся Україна знає про справу Катерини Гандзюк, і очевидно, що ця справа виникла через те, що на місця віддали великі фінансові можливості, більші владні повноваження, але при цьому на місцях залишилися корупція, безчинства, безлад і ми отримали не самоврядування та реформу децентралізації, а переділ потоків, сфер і фактично період «сальдо і до сальдо», тобто цей період повернувся в усіх проявах.

Ми були свідками, саме в Херсоні, коли на місцях є великі гроші, є великі можливості, представники місцевої влади використовують це не з метою розвитку Херсона зокрема, а навпаки - вони почали ділити потоки, сфери, теми і тому почалися «війни» в середині. Місцеві групи у владі, конкурують не за економіку виробництва, а за економіку перерозподілу - тобто хто сяде на потоки, на схеми, на закупки, на відкати, на хабарі і т.д.

Дуже бракує реформ децентралізації і правоохороних органів.
Зараз виглядає ситуація так: дали гроші на місця не для розвитку, а для грабунку місцевими чиновниками. По факту виявляється, що правоохоронні органи: прокуратура, поліція і "кришують" ці корупційні схеми.
Ми мали величезну корозію корупційних органів, правоохороних органів, органів контролю безпеки, суддівську гілку, які фактично ввійшли в спайку з місцевою владою і на рівні міста Херсон - фактично вони (силовики) гарантували місцевій владі певний нейтралітет в обмін на те, що вони (правоохоронці) будуть співучасниками і співтворцями всіх схем грабунку.

Проявилося це не тільки в м.Херсоні, а й в багатьох громадах Херсонської області: земельні схеми, лісові схеми, кар'єрні схеми, схеми піска, прибрежні зони. Все це без центрального рівня «кришування» -було би не можливе! На місцевому рівні без центрального впливу і без центральної згоди - просто неможливо таке беззаконня.
Я збираю по крупицях кращі практики в Україні, і щасливий кожний раз, що вони вже є. Зокрема в Херсонській області, зусиллями людей з приватного сектора, які взагалі не пов'язані з органами самоврядування.
Наприклад в м.Херсон, я добре знайомий із групою професійних, моральних місцевих лідерів, яку зібрав Віталій Бєлобров (асоціація «Ми-Херсонці»).
Це група лідерів, які вже не один рік прагнуть, щоб на Херсонщину прийшли інвестиції розвитку різних галузей життя міста.
З Юрієм Рожковим, з яким я теж знайомий, – його історія взагалі з
20-літнім досвідом роботи в соціальних та економічних напрямках саме для громади міста. Тому хочу вірити, що прийшов час саме активному сектору Херсона єднатися і дати відсіч групам «сальдівського періоду» та принципам управління.

Щодо моєї думки – то на має переконання Юрій Рожков має всі шанси успішно очолити громаду Херсона. Та чи він захоче – це питання до нього.
Має всі шанси стати новим головою міста, чи принаймні спробувати і В.Бєлобров, але знову ж, чи захоче він – питання до нього.
Бо знову ж – без реформ місцевого самоврядування та правоохоронної системи - буде дуже важко цим прогресивним силам Херсонщини розбудовувати місто і громаду.
Звичайно, що я був би радий, аби всі прогресивні та професійні осередки на місцях створювали б потужні команди місцевого самоврядування саме для розвитку своїх громад. Поки що, ми на жаль можемо перерахувати на пальцях двох рук такі ініціативи та проекти чи команди, на щастя вони є і їх потрібно поширювати по всій Україні. Щоб підняти економіку України - повинно бути не 10 практик, а це повинні бути 1000-чі таких практик

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину