Pik
Сьогодні, 11 Грудня 2019
Ексклюзив
01.11.2018
844
1

Гроші не пахнуть: Херсону загрожує екологічний колапс?

Гроші не пахнуть: Херсону загрожує екологічний колапс?

У Херсоні черговий скандал у мерії – тепер навколо проведеного Департаментом ЖКГ конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення рідких побутових відходів у приватному секторі, передає ПІК.

На сесії міської ради 23 лютого було прийнято рішення про проведення конкурсу – його підготовкою та проведенням доручили займатися міському департаменту ЖКГ.

21 вересня 2018 року наказом директора департаменту ЖКГ міськради було затверджено результати конкурсу і визначено, що в усіх трьох районах Херсона відходити вивозитиме один ФОП.

Підприємців, які раніше вивозили відходи, попередили: договори з ними будуть розірвані, а з 1 листопада їх асенізаційному транспорту буде припинений доступ до точок зливу рідких побутових відходів МКП «ВУВКГ міста Херсона».

Як пояснюють, підприємці інформацію про оголошення конкурсу у газеті, де вона була опублікована, не читали, тому для них вся ця ситуація виявилась неприємним «сюрпризом». А у переможця немає достатньої кількості техніки, щоб обслуговувати весь приватний сектор Херсона. То чи не очікує нас екологічна катастрофа і хто виграє від цієї ситуації?

У переможця необхідної техніки немає?

Як розповіли ПІК підприємці, які працюють у цій сфері: у переможця конкурсу немає необхідної кількості асенізаційних машин.

Оголошення про конкурс, що було опубліковане в одній з газет, підприємці  не помітили, бо не читають її, тому участі у конкурсі ті, хто до цього часу займалися вивезенням відходів з приватного сектору, не брали.

«Нас просто поставили перед фактом. У нас 28 підприємців, які займаються вивозом, ще кілька підприємств», - розповідає один з підприємців. Про проведення конкурсу, каже він, як виявилось пізніше, отримало повідомлення - з пропозицією взяти участь - лише одне підприємство, але воно не працює з приватним сектором, тому не виявило такого бажання.

«Ми звернулися у департамент ЖКГ, сіли за стіл – нас було тоді 12 підприємців, які отримали в водоканалі листи про розрив договорів. У департаменті нам сказали: ми не повинні показувати вам будь-які папери. Шукайте їх у відкритих джерелах. І все на цьому практично закінчилось. Більше нічого в департаменті ми не з’ясували. Нам сказали: читайте у газеті, там було оголошено, що буде проводитись конкурс і ми його, мовляв, провели. Ніякого документу про те, яку пропозицію зробив переможець, як обґрунтував ціни – нічого ми не знайшли», - каже підприємець.

За його словами, на кожен район міста в день повинно бути не менше 5 асенізаційних машин. У переможця цієї техніки немає. Тому, на думку підприємців, які лишились не при справах, відразу виникла підозра – конкурс провели так тихенько, щоб змусити їх піти у субпідряд до переможця. Відразу виникає питання: хто з цього виграє і заробить на цьому, і чи не подорожчають послуги через те, що між абонентом та виконавцем робіт з’явиться посередник?

Нечесна конкуренція?

Ще один підприємець, які вивозить рідкі побутові відходи, звернувся в обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету.

«Жоден з 33 відомих мені суб’єктів господарювання з вивезення рідких побутових відходів, що провадять свою діяльність на території м.Херсона, не зміг взяти участь у конкурсі, що, в свою чергу, призвело до нечесної конкуренції серед учасників», - йдеться у заяві. Тут також вказано - на день звернення зі скаргою, відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру МВС (що знаходиться у відкритому доступі) за переможцем конкурсу зареєстровано лише 3 транспортні засоби, яких, як можна зрозуміти з рішення конкурсної комісії, має вистачити на все місто.

«У той же час, згідно положень Порядку однією з кваліфікаційних вимог є наявність в учасника достатньої кількості спеціально обладнаних транспортних засобів для збирання та перевезення побутових відходів», - йдеться у заяві.

Тут також повідомляється: переможець, уклавши договір з департаментом ЖКГ, не маючи необхідної техніки, вже пропонує їм субпідряд «на економічно невигідних умовах».

У Херсонводоканалі кажуть: колапсу не допустять

Поки питання не буде врегульоване у правовому полі, у Херсонводоканалі будуть приймати відходи від підприємців, з якими раніше мали укладені договори. Про це ПІК заявив директор Херсонводоканалу Михайло Чемерис. Він підкреслив, до конкурсної комісії ніякого відношення немає, тому коментувати її рішення не буде.

«Департамент житлово-комунального господарства провів конкурс. Проведення цього конкурсу дійсно вимагає законодавство. Наскільки там цей конкурс правильний чи неправильний – я не буду коментувати. В усякому разі є один переможець конкурсу і, по великому рахунку, він повинен здійснювати вивіз нечистот – рідких побутових відходів – у місті Херсон.

Але на сьогоднішній день, я бачу, він не справляється. Ми отримали консультацію від Антимонопольного комітету. Зараз зробили письмовий запит у департамент ЖКХ – як нам чинити з іншими учасниками ринку, які були до цього. Відповіді – нема.

Ми на сьогоднішній день не будемо припиняти приймання цих рідких побутових відходів від всіх, поки вони не врегулюють свої правовідносини. Якщо ми зараз припинимо приймання оцих побутових відходів, то дійсно переповняться ями абонентів. Все одно, люди будуть когось запрошувати для того, щоб відкачувати, а зливати будуть неорганізовано в ті ж люки каналізації або теплотраси, раніше таке було. Тому ми не будемо зараз вживати якихось кардинальних заходів, поки в законодавчому, правовому полі не вирішаться ці питання. Щоб не привести до хаосу, не привести до екологічних, санітарних негативних наслідків, ми поки будемо приймати відходи (у підприємців, з якими мали угоди – ред.)», - прокоментував Чемерис.

«Я не знаю, які він (переможець конкурсу – ред.) документи подавав. Але по великому рахунку, якщо його визнали переможцем, решта підприємців можуть укласти з ним договір субпідряду. Але я не знаю, наскільки вигідно це, кожен же рахує свою економіку. Я спілкувався з жителями приватного сектору, вони мені кажуть: на сьогодні підприємці вивозять нечистоти за 50 гривень кубічний метр. Наскільки мені відомо, зараз там 105 гривень він надав ціну», - каже керівник Херсонводоканалу.

Що стосується перспектив, то, як каже Чемерис, визначений переможець і коли він надасть документи, з ним буде укладено договір.

«Є переможець конкурсу, ми повинні з ним укласти договір, укладемо, коли він надасть всі документи. Але поки він не врегулює відносини з іншими гравцями на цьому ринку, ми ні з ким розривати договір також не будемо, тому що це приведе фактично до екологічного та санітарного колапсу. Уявіть, вигрібні ями, в місяць вивозять 16-20 тисяч кубів стічних вод приватного сектору. Якщо ми зараз закриємо допуск на точки зливу, оті 16-20 тисяч кубів кудись будуть вилиті. Ну, люди ж не допустять, щоб у них в дворі була переповнена яма і текло», - каже Чемерис.

Як підтвердили підприємці, їх справді запросили у Херсонводоканал і запропонували написати заяву про подовження терміну договору - до врегулювання питання відносно переможця конкурсу. Вони також кажуть, що одне з підприємств звернулося до суду через результати конкурсу.

У Департаменті ЖКГ: як в рот води набрали

У міському департаменті ЖКГ ПІК ситуацію з конкурсом коментувати не захотіли.

Вдалося додзвонитися до Володимира Чушака, заступника директора, начальник управління комунального господарства департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради. «Я коментарі даю лише з дозволу керівництва департаменту, звертайтесь до керівництва», - відповів заступник директора.

На дзвінки ПІК директор департаменту Олексій Войтенко наразі не відповів.

Тому відповідь на питання – як визначали переможця і чи достатньо наявної у нього техніки для того, щоб обслуговувати все місто, у департаменті ми не отримали.

Ірина Феш

 

Новини по темі

 

Коментарі

тай, 02.11.2018
А что первый раз выигрывают конкурс те, кто не имеет техники, но имеет связи???? Своих всовывают, делают "прокладку" для сбора денег. Из-за этого и рост тарифов, в том числе и на маршрутки. А если некуда будет сливать нечистоты, то предлагаю под мерию и под кабинет Войтенко

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину