Pik
Сьогодні, 12 серпень 2020
31.07.2019
1287
0

Громадська рада: Чи дослухається Гусєв до громадськості ?

Громадська рада: Чи дослухається Гусєв до громадськості ?

30 липня відбулося засіданні Громадської ради при Херсонській ОДА за участю голови адміністрації Юрія Гусєва та керівників структурних підрозділів.

Члени Громадської ради, представники громадських організацій Херсонщини, озвучували проблемні питання в роботі департаментів та управлінь обласної державної адміністрації та мали можливість обговорити їх з керівниками.

Лідер громадського об`єднання «Ми-Херсонці» Андрій Ткаченко озвучив кричущі факти стосовно директора Департаменту будівництва та розвитку інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації Олександра Руснака, які потребують негайної перевірки та розслідування.

 

Читайте повний виступ лідера ГО «Ми-Херсонці» Андрія Ткаченка на засіданні Громадської ради при Херсонській ОДА.

«Розпорядженням голови ХОДА від 04.06.2019 №418 «Про проведення позапланового внутрішнього аудиту ефективності» було призначено проведення позапланового внутрішнього аудиту ефективності в Департаменті будівництва та розвитку інфраструктури ХОДА. При виході 11.06.2019 на об’єкт дослідження директором вказаного департаменту Руснаком О.Ю. усно повідомлено про недопущення членів аудиторської групи до проведення контрольного заходу, про що складено відповідний акт, який Руснак О.Ю. не підписав.

Згідно Закону України «Про місцеві державні адміністрації», розпорядження голів місцевих державних адміністрацій, прийняті в межах їх компетенції, є обов’язковими для виконання на відповідній території, в першу чергу, керівниками структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій. Також, відповідно до п.2 Порядку здійснення внутрішнього аудиту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.09.2011 №1001, вказаний департамент відноситься до об’єктів внутрішнього аудиту відповідного управління ОДА.

Недопущення аудиторської групи до проведення внутрішнього аудиту є порушенням вимог Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та Порядку №1001.

Слід додати, що за результатами здійсненої наприкінці 2018 року перевірки працівниками Рахункової палати використання в Херсонській області коштів Державного фонду регіонального розвитку, головним розпорядником яких у тому числі призначався Департамент, встановлені суттєві порушення. За результатами перевірки матеріали були передані до Генеральної прокуратури України.

Крім того, під час підготовки до внутрішнього аудиту аудиторською групою здійснювалося попереднє вибіркове дослідження публічних закупівель в системі «Prozorro», що проводились Департаментом. За результатами дослідження встановлені чисельні факти порушень при обранні переможця торгів, виявлені факти завищення вартості матеріалів в кошторисній документації переможця, виконувалися роботи по об’єктам з недотриманням вимог проектної документації. Також існує висока вірогідність завищення підрядними організаціями вартості виконаних робіт по окремим об’єктам.

Не дивлячись на вказані факти та аргументи, замість забезпечення та створення належних умов для здійснення внутрішнього аудиту, як це передбачено вимогами п.15 Порядку №1001, майже через місяць після недопущення до перевірки аудиторської групи, видане розпорядження голови ОДА від 09.07.2019 №488 «Про призупинення позапланового внутрішнього аудиту ефективності в Департаменті будівництва та розвитку інфраструктури Херсонської ОДА». При цьому нікого не збентежив той факт, що аудит так і не розпочався, відповідно його не можна було призупинити, а повноваження про його скасування у голови ОДА відсутні. На сьогоднішній день аудит так і не розпочато.

Ще один факт, який заслуговує на увагу, полягає в наступному. Головне управління ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі проводить постійний моніторинг переможців тендерних торгів та відпрацювання суб’єктів господарської діяльності, які брали участь та здійснюють свою діяльність поза правовим полем, за результатами якого відкриваються кримінальні провадження, винні притягуються до відповідальності, державі відшкодовуються матеріальні збитки.

З метою недопущення нецільового використання бюджетних коштів, до Департаменту будівництва та розвитку інфраструктури Херсонської ОДА вказаною державною службою протягом поточного року направлено 5 листів щодо застереження по недопущенню фактів порушень податкового законодавства з боку виконавців робіт, упередження можливого розкрадання бюджетних коштів та надання інформації. На вказані листи керівником департаменту Руснаком О.Ю. надано формальні відповіді, що не містять інформації по суті запитань та у неприпустимій для корпоративного спілкування між органами державної влади формі, вказують на небажання співпраці та можуть розглядатись як порушення чинного законодавства, в тому числі з ознаками службових злочинів.

На сьогоднішній день Руснак О.Ю. створює перешкоди у роботі комісії з проведення комплексного аудиту використання бюджетних коштів у Херсонській області за період з 01.01.2017 по 01.07.2019, створеної розпорядженням вже нового голови ХОДА.

 Звертаюся до усіх недобросовісних керівників структурних підрозділів ОДА, краще пишіть явки з повинною…».

Свою доповідь голова об`єднання підсумував озвучивши пропозиції, а саме: у найкоротші терміни вирішити питання щодо доцільності перебування Руснака на займаній посаді, а також налагодити комунікацію між правоохоронними органами, громадськістю та структурними підрозділами ОДА з метою запобігання корупції та розкрадання бюджетних коштів.  

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину