Pik
Сьогодні, 05 Березня 2021
31.08.2017
603
0

Госпітальну раду у Херсоні не обрали

Госпітальну раду у Херсоні не обрали

Під час сесії міської ради 30 вересня депутати мали обрати представників до складу Госпітальної ради Херсонського госпітального округу, йдеться про 14 осіб, передає ПІК

Втім, для обранців це виявилося завданням непростим. У залі тричі голосували за різні варіанти Госпітальної ради, але жоден з них не пройшов. Спочатку деякі обранці, при чому з тих, які не мають жодного відношення до медицини, самі виявили бажання увійти до складу органу, а потім голосуючі ніяк не могли визначитися з фаховими кандидатурами.

 Читайте також: госпітальні округи – ідея гарна, але не сьогодні

«Йдеться лише про стаціонарну допомогу . Тому поліклінічну складову в госпітальну частину вносити не треба, а от «начмеди», які знають, що відбувається у стаціонарах, мають до ради увійти. Ну і, звісно, крім лікарів там мають бути люди, які будуть нас контролювати, в тому числі – депутати», зазначила начальник управління охорони здоров’я Херсонської міської ради Світлана Межирицька.

Хтось із депутатів кинув репліку на кшталт – колеги, а чому ви так рветеся у Госпітальну раду, вас що потім безкоштовно лікуватимуть? Зрештою, розгляд питання, пов'язаний з реформою галузі медицини, вирішили відкласти до наступної сесії, за цей час профільна комісія має допрацювати проект рішення.

Як зазначено на «Урядовому порталі» (єдиний веб-портал органів виконавчої влади в Україні), Госпітальна рада – це дорадчий орган.

«До повноважень Госпітальної ради належать вироблення пропозицій, які в подальшому будуть затверджуватись учасниками госпітального округу. Зокрема, йдеться про затвердження:

– багаторічного плану розвитку госпітального округу;

– реорганізації і перепрофілювання закладів, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу в межах госпітального округу;

– визначення перспективних закладів охорони здоров’я;

– призначення та звільнення керівників закладів охорони здоров’я комунальної власності, що знаходяться в межах госпітального округу та ін.;

– трансфертів між бюджетами учасників госпітального округу для фінансування програм вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.

Госпітальна рада розробляє план розвитку госпітального округу на 5 років, який містить щорічні проміжні показники досягнення кінцевих показників результативності і затверджується рішенням місцевих рад – учасників госпітального округу» - повідомляє «Урядовий портал».

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину