Pik
Сьогодні, 19 Июля 2018
11.12.2017
798
0

Госпітальні округи: менше політики, більше медицини

Госпітальні округи: менше політики, більше медицини

Формування Госпітальних  округів на Херсонщині не обходиться без конфліктів та суперечок. Крім медиків та експертів сперечаються мери, чиновники та депутати.

Щодо Херсонщини, то, як ми вже писали – Каховка та Нова Каховка змагаються за право бути госпітальним центром. Є питання і щодо причорноморських районів (Голопристанського та Скадовського), де влітку крім місцевих жителів до медиків звертаються і відпочивальники  – тому з’явилася  ідея  або створити  Причорноморський госпітальний округ, або, як кажуть,  хоча б максимально зберегти тут заклади вторинної ланки.

Про це говорили херсонські журналісти  на зустрічі з Павлом Ковтонюком, заступником міністра охорони здоров’я України під час  прес-туру, що був організований Українським кризовим медіа-центром, передає ПІК.

 Битва місті: домовлятися на рівні медичних експертів, без політики

Щодо того, де буде центр госпітального округу – у Каховці чи новій Каховці, то Павло Ковтонюк відзначив – подібні ситуації виникають виникають і в інших регіонах України, одні вже вирішені, деякі ще не вирішені.

"Є подібні випадки, деякі ми вирішили, деякі ще не вирішені. МОЗ вважає, що переростемо, якщо коротко,тому що  у більшості  там немає медичного підґрунтя. Ситуація більше політична – люди борються, що бути столицею", - пояснив заступник міністра охорони здоров’я України. 

Читайте також: Екстрена допомога - ризики, міфологія та логіка реформування

"Колись була така думка, що ці госпітальні округи будуть пов’язані з адміністративною реформою і потім будуть формуватися на їх основі якісь райони. Усі хотіли встигнути стати столицею цього району. А потім від цієї ідеї відмовилися. В тому числі, й завдяки нашій боротьбі, тому що ми не повинні бути пов’язані з територіальною реформою – в медицині людина має їхати там, де лікують, а не  столиці чи кордони.  І нам вдалося вивести тему адмінтерреформи і тему госпітальних округів. Але пам'ять історична залишається і борються депутати. Я знаю, депутата, який це все просуває, він сюди приходить", - відзначив Павло Ковтонюк.

 Громади визначають опорні лікарні

"Ми даємо право визначення лікарень, які будуть оцими опорними, інтенсивного лікування, які ми будемо модернізувати, громадам самим. Тобто, вони можуть вибрати будь-яку конфігурацію", - каже посадовець.

Конкретно по Каховці та Новій Каховці у МОЗ пропонували взяти варіант вирішення  на прикладі Одеської області (Подольск і  Балта) та Миколаївської (Новий  Буг і Баштанка).

"Щоб  там, де близенько два міста, розглядали їх як одне. І заклади медичні між собою, щоб розподіляли функції. Бо явно, що в кожного є якась компетенція, якої не має в другого. Це так практика говорить. А компетенції, вони, як правило, навколо лікарів", - пояснює заступник міністра охорони здоров’я України.

 "Це наша пропозиція – нам не принципово столиця, нам принциповий клінічний маршрут пацієнта, хто куди їде з яким станом.  Це можна домовитися на рівні медичних експертів легко, якщо вивести це поза політики", - переконаний Павло Ковтонюк.

 Страху не повинно бути - заклади зберігаються всі

 Щодо ситуації довкола причорноморських районів, то,  як підкреслив Павло Ковтонюк, страху, що  можуть не зберегтися заклади вторинної ланки, не має бути.

"Перше, зберегти заклади – такого страху не повинно бути. Заклади зберігаються всі. Госпітальний округ – це проект по визначенню профілів цих закладів – хто в чому сильний і куди з цим їде пацієнт. Ось про що госпітальні округи. І коли це буде визначено, то гроші на посилення, на розвиток лікарні, підуть під оці рішення, які на місцях приймаються", - каже заступник міністра охорони здоров’я України.

 На його думку, створювати  Причорномоський госпітальний округ виходячи лише з курортного сезону, недоречно.

"Створити новий госпітальний округ недоречно через отут літню сезонність, тому що літнє збільшення послуг воно відбувається не в тих напрямках медицини, навколо яких, як правило, госпітальні округи будуть формувати – отруєння, травматологія, педіатрія…Госпітальний округ робиться, в першу чергу, під екстренку, під оту, що порятунок, під серцево-судинні, куди везуть інфаркти, інсульт, під пологи і під політравми. Робити окремий госпітальний округ сенсу нема – просто при плануванні клінічних маршрутів ви повинні цю сезонність врахувати і обов’язково залишити в цих лікарнях і їх визначити лікарнями інтенсивного лікування першого рівня з сильними профілями, які відповідають вашій сезонності", - відзначив Павло Ковтонюк.

Більше навантаження – краща якість

А що, коли  більше населення на госпітальному окрузі, ніж передбачено реформою? «Більше це не погано, менше – це погано. Тому що багато населення – це означає більше навантаження на лікарня і на обладнання, а це значить – краща якість, у медицині у них прямий зв’язок», - пояснив посадовець. Що стосується умов, то вони будуть створені, запевняють у МОЗ. 

Читайте також: Як нас лікуватимуть – про гарантований пакет медпослуг 

«Нащо робляться госпітальні округи? Сьогодні ми, як держава, і місцеві органи влади намагаємося поліпшувати умови там, де нема пацієнтів. На принципах – в кого більш активний мажоритарний депутат, або на принципах – хто швидше добіг до ДФРР.  Принцип має бути медичний – там, де потік пацієнтів певних станів - отам воно повинно бути.  Для цього ми просимо вас (а не самі моделюємо, хоча могли би) нам сказати – де у вас ці потоки ходять, щоб потім туди давати інвестиції. Якщо це криво змодельовано, то це треба повернутися до себе, піти в ОДА, або в ті міські ради, які брали участь у формуванні округів і сказати – а чого ж ми так сформували?», - пояснив заступник міністра охорони здоров’я України.

«Моя робота дуже проста – я отримую від вас проект і перевіряю його тільки на два критерії.  Перший - достатня кількість населення на округ, щоб завантаження було 120 тисяч на лікарню I першого рівня і 200 тисяч – на II рівня, і доїзд в кілометрах. Якщо воно дотримується, ми його автоматично передаємо на затвердження Кабміну, довіряючи громаді, що вони це зробили, як воно реально є», - каже Павло Ковтонюк.

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину