Pik
Сьогодні, 29 Травня 2020
15.07.2018
966
0

Голову облради Владислава Мангера критикувати можна

Голову облради Владислава Мангера критикувати можна

У конфлікті навколо фільму журналіста Сергія Нікітенка, в якому він критикував голову облради Владислава Мангера, своє слово сказав і поставив крапку Верховний суд України.

«Верховний Суд України відмінив рішення Херсонського міського та Апеляційних судів, якими факти та оціночні судження у програмі «Есть предел» про Владислава Мангера були визнані недостовірними, а автора програми Сергія Нікітенка зобов’язали спростувати частину тверджень, що прозвучали в ній», - повідомило видання «Мост».

«У зв'язку з цим, межа допустимої критики щодо політичного діяча чи іншої публічної особи є значно ширшою, ніж окремої пересічної особи. Публічні особи неминуче відкриваються для прискіпливого висвітлення їх слів та вчинків і повинні це усвідомлювати», - йдеться у постанові Верховного Суду України.

У постанові відзначається, що Мангер, перебуваючи на посаді голови Херсонської обласної ради, є публічною особою, а тому свідомо відкритий для прискіпливого контролю за його особою, як з боку активістів так і пересічних громадян. Інформація, поширена відповідачем стосується виключно професійної діяльності, а не його приватного життя. Крім того, враховуючи публічний статус позивача та те, що поширена інформація стосувалася його публічної діяльності та мала суспільний інтерес, позивач повинен бути терпимим до публічної критики, межа якої є ширшою від критики пересічних осіб.

Вирішуючи спір, суди попередніх інстанцій викладеного не врахували та помилково вважали, що поширена відповідачем інформація викладена у формі подачі істинних фактів, у зв'язку з чим дійшли до необґрунтованого висновку про наявність правових підстав для задоволення позову.

«Оскільки судами встановлено фактичні обставин справи, однак неправильно застосовано до спірних правовідносин закон, який підлягав застосуванню, колегія суддів дійшла висновку про скасування рішення суду першої інстанції та постанови апеляційного суду з постановленням нової про відмову у задоволенні позову», - йдеться у постанові суду.

 Як передавав ПІК, суд заборонив показувати фільм про Мангера

Читайте також: 

Мангер подав у суд на журналіста

Херсонцям показали заборонений цензурою фільм про Мангера

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину