Pik
Сьогодні, 01 Грудня 2020
23.06.2019
1765
0

Голова СБУ Грицак прокоментував справу Гандзюк

Голова СБУ Грицак прокоментував справу Гандзюк

Про те, що вдалося і що не вдалося зробити на посаді глави спецслужби, про головні загрози безпеки країни і методи, якими ці загрози ліквідовувалися, про майбутнє СБУ та спадщину, яку залишив своїм наступникам, керівник СБУ Василь Грицак розповів в інтерв'ю РБК-Україна

Відповідаючи на питання РБК-Україна: "Батько Катерини Гандзюк Віктор обурений відсутністю результатів розслідування вбивства його дочки СБУ, МВС та ГПУ. Що завадило і чому цю справу не вдалося довести до кінця?" Василь Грицак зазначив:

- Емоції батька цілком природні. Не дай Бог втратити дитину, яка до того ж вбита так жорстоко. І претензії Віктора Гандзюк як до МВС і ГПУ, так і до СБУ є зрозумілими. Але у цій справі в мене також є свої питання. Кожен слідчий, прокурор чи оперативний співробітник добре знає, що злочин треба розкривати по "гарячих слідах" у перші години та дні. А справу Катерини Гандзюк було передано до СБУ через декілька місяців після нападу.

Незважаючи на усі об’єктивні та суб’єктивні труднощі, слідчі і оперативні співробітники Служби зробили дуже багато для встановлення усіх причетних до цього злочину. Що ми маємо на сьогодні. Результати досудового розслідування можна умовно розділити на три блоки:

1) безпосередні виконавці нападу: Торбін, Грабчук, Васянович, Вишневський, Горбунов – досудове слідство закінчено. 6 червня цього року вироком Покровського районного суду Дніпропетровської області усіх визнано винними та призначено покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 6,5 років, відповідно до затвердженої угоди між прокурором і обвинуваченими про визнання винуватості.

2) організатори: Мангер В.М. і Левін О.О.. Їх причетність до скоєння нападу на Катерину Гандзюк повністю підтверджується зібраними слідчими СБУ доказами. Стосовно Мангера матеріали досудового слідства найближчим часом будуть скеровані до суду. Левін оголошений у розшук ще у грудні минулого року. Переховується за кордоном, а його розшуком займається Департамент контррозвідки СБУ. 20 травня 2019 року Шевченківським районним судом м. Києва Левіну обрано запобіжним захід у вигляді тримання під вартою, що дало нам можливість звернутися до Генерального секретаріату Інтерполу з клопотанням про публікацію "Червоного оповіщення" задля арешту та екстрадиції Левіна в Україну. 

3) Павловський І.В. – особа, яка приховувала вказаний злочин. Розслідування здійснюється в рамках окремого кримінального провадження. Він повністю визнав свою вину та звернувся з заявою до прокурора Генеральної прокуратури України про укладання угоди про визнання винуватості.

Хотів би підкреслити, що у ході розслідування вживається усе необхідне для встановлення й інших можливих співучасників цього злочину. Ми нічого не приховуємо і нікого покривати не будемо. Це моя принципова позиція, яку поділяють усі члени слідчо-оперативної групи за цією справою.

Повну версію матеріалу читайте тут.      

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину