Сьогодні, 24 Листопада 2017
13.11.2017
487
0

«Гоген по-херсонськи»: пенсіонерка пише унікальні картини

Художницю Олену Рибальченко мистецтвознавці називають «херсонським Гогеном» - про це розповідається у відеосюжеті 24 каналу .

Як і знаменитий французький живописець-імпресіоніст, вона «самоучка», не має спеціальної освіти, зате створює шедеври. У свої 88 років жінка не розлучається з фарбами і пензлем. Попри те, що в родині були художники, із живописом близько Олена Рибальченко подружилася вже в пенсійному віці. Талант відкрився випадково: під час ремонту у квартирі не було чим заклеїти кострубату стіну і господиня вирішила її замалювати – вийшла справжня картина. Далі були полотно, фанера, ДСП – все, що, потрапляючи під руку, піддавалося масляним фарбам. Олена Павлівна вже намалювала близько тисячі картин у стилі наївного мистецтва. У такій техніці творили Марія Приймаченко, Катерина Білокур, Поліна Райко, але роботи Рибальченко мають свою особливість – на сюжетних картинах зображене українське село, з його мальовничими краєвидами й колоритними людьми. А ще художниця малює пісні, у буквальному сенсі, ілюструючи сюжетну лінію того чи іншого фольклорного шедевру. Зараз же вона працює над особливою картиною – про учасника АТО, який втратив на війні обидві ноги. Чоловіка на дощечці з колесами пенсіонерка побачила на вулиці. Серед натовпу ще зовсім молоду, а вже скалічену людину, ніхто не помічав, а от Олена Павлівна того обличчя забути не може, тому вирішила намалювати захисника.

Визнання до художниці прийшло давно. Її картини знаходяться у низці великих музеїв України, зокрема, столичній «гончарівці», а також приватних колекціях. У Херсоні, Львові та Києві організовувалися персональні виставки робіт Олени Рибальченко. Та попри славу, живе живописець більш, ніж скромно – в однокімнатній квартирі, а фарби і пензлі купує за мізерну пенсією. Просто займатися комерцією не для художниці не головне, більшість своїх картин музеям вона подарувала.

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

13.11.2017
1175
0
Фоторепортаж
У Херсоні обрали королеву міста
17.10.2017
1033
0
Спецрепортаж
Херсонський Jazz Band зіграв для "Барсуків"

ТОП-Новини

наверх

Підписатись на новини

Підписатись на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину