Pik
Сьогодні, 25 Вересня 2018
13.11.2017
544
0

«Гоген по-херсонськи»: пенсіонерка пише унікальні картини

«Гоген по-херсонськи»: пенсіонерка пише унікальні картини

Художницю Олену Рибальченко мистецтвознавці називають «херсонським Гогеном» - про це розповідається у відеосюжеті 24 каналу .

Як і знаменитий французький живописець-імпресіоніст, вона «самоучка», не має спеціальної освіти, зате створює шедеври. У свої 88 років жінка не розлучається з фарбами і пензлем. Попри те, що в родині були художники, із живописом близько Олена Рибальченко подружилася вже в пенсійному віці. Талант відкрився випадково: під час ремонту у квартирі не було чим заклеїти кострубату стіну і господиня вирішила її замалювати – вийшла справжня картина. Далі були полотно, фанера, ДСП – все, що, потрапляючи під руку, піддавалося масляним фарбам. Олена Павлівна вже намалювала близько тисячі картин у стилі наївного мистецтва. У такій техніці творили Марія Приймаченко, Катерина Білокур, Поліна Райко, але роботи Рибальченко мають свою особливість – на сюжетних картинах зображене українське село, з його мальовничими краєвидами й колоритними людьми. А ще художниця малює пісні, у буквальному сенсі, ілюструючи сюжетну лінію того чи іншого фольклорного шедевру. Зараз же вона працює над особливою картиною – про учасника АТО, який втратив на війні обидві ноги. Чоловіка на дощечці з колесами пенсіонерка побачила на вулиці. Серед натовпу ще зовсім молоду, а вже скалічену людину, ніхто не помічав, а от Олена Павлівна того обличчя забути не може, тому вирішила намалювати захисника.

Визнання до художниці прийшло давно. Її картини знаходяться у низці великих музеїв України, зокрема, столичній «гончарівці», а також приватних колекціях. У Херсоні, Львові та Києві організовувалися персональні виставки робіт Олени Рибальченко. Та попри славу, живе живописець більш, ніж скромно – в однокімнатній квартирі, а фарби і пензлі купує за мізерну пенсією. Просто займатися комерцією не для художниці не головне, більшість своїх картин музеям вона подарувала.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину