Pik
Сьогодні, 27 Вересня 2020

Фотовиставка «Мій тато — герой» подорожує Херсоном

Фотовиставка «Мій тато — герой» подорожує Херсоном

Сорок дитячих портретів, які скажуть більше за будь-які промови і співчуття. Херсонський фотохудожник Олександр Корняков створив серію робіт з малечею, котра втратила на війні своїх татусів. «Мій тато — герой» — так зветься патріотична виставка - повідомляє Новий день.

«Певно, це найскладніша робота за час моєї професійної діяльності. Важко було емоційно. Коли на дитячому обличчі бачиш біль — не від збитого у грі колінця, а великий, дорослий біль. У пам’ять врізався хлопчина на ім’я Артем. Вже відзняв, аж коли мама, яка зустрічала на зупинці, попросила сфотографувати сина з батьковою нагородою. І тільки-но Артем взяв до рук той орден, я побачив зовсім іншу дитину, в очах мого героя були водночас і сум, і гордість. Саме цю світлину і відібрали для виставки», — розповідає Олександр Корняков.

Батько Артема — Андрій Беленець, доброволець від «Правого сектору».  Загинув під с. Піски на Донеччині у липні 2014 року. Нагороду отримав посмертно… Це історія тільки одного героя, котрий життя віддав за Україну, а їх на Херсонщині вже понад дві сотні. І в кожного залишилася родина — батьки, діти. Фотопроект «Мій тато — герой» задумали на комунальному підприємстві Херсонської обласної ради «Оберіг». Адже дійсно, у нас є кого ставити у приклад, є ті, про кого не маємо права забути. Хоча організатори й не приховують: спочатку виставку бачили іншою, розуміння того, як саме треба зробити, прийшло вже в процесі роботи над проектом.

— Спочатку ми планували відзняти дітей, а кожну світлину сколажувати з фото їхніх загиблих батьків. Але, знаєте, коли я побачив, які виходять фотографії, сказав: ні, ми маємо залишити ці емоції, ці сльози, що застигли в дитячих очах. Сашко зі мною погодився, — розповідає в. о. директора КНСП «Оберіг», ветеран АТО Ігор Кравець.

Олександр Корняков — відомий у Херсоні майстер фотографії. В його доробку як репортажні світлини, серед яких є й історично цінні, приміром, з Євромайдану в Києві, так і художні роботи. Так, декілька його фотографій патріотичного спрямування відзначено журі престижних конкурсів. Взяти участь у проекті з дітьми загиблих героїв Сашко погодився без вагань. Принципово працював безкоштовно як волонтер. На зйомку юних героїв виставки в нього пішло декілька місяців. Вийшло 40 світлин, на них діти з Херсона та області. Але це тільки початок. У планах автора та організаторів продовжувати проект, адже його перший етап охопив далеко не всіх дітей, котрих напівсиротами зробила війна.

Виставка «Мій тато — герой» вже експонувалася в Херсонському художньому музеї ім. О. Шовкуненка. Наразі ж світлини перевезли до обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова. На черзі — центральна міська бібліотека Херсона ім. Лесі Українки. Виставку активно відвідують херсонські школярі, де проводять уроки мужності. У подальших планах організаторів представити світлини у районах Херсонщини. І це ще не все: проект «Мій тато — герой» хочуть показати у столиці, приміром, в Міністерстві оборони України.

Марина САВЧЕНКО, Новий день.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину