Pik
Сьогодні, 20 Октября 2020

Фотограф херсонського Євромайдану: історія Олександра Корнякова

Фотограф херсонського Євромайдану: історія Олександра Корнякова

Від самого початку Євромайдану у Херсоні фотограф і журналіст Олександр Корняков фотографував ті буремні події у Херсоні та Києві. Його фото сьогодні — це по-справжньому цінний скарб, який дозволяє відновити у пам'яті справжні події.

Від перших днів херсонського Євромайдану Олександр Корняков фотографував херсонських активістів. На його світлинах — історичні факти, які доводять, що Херсон був і лишається проукраїнським, а херсонці виходили на головну площу міста, як і люди в інших містах України, із перших днів протистоянь - повідомляє Кавун.city.

Майдан у Києві

Майже одразу після початку Євромайдану Олександр Корняков поїхав до Києва:

«Мені було цікаво, що насправді відбувається в Києві. Це був і професійний інтерес, і особистий. Ми багато бачили в новинах, але побачити на власні очі — це зовсім інше. І так вийшло, що я приїхав — і цієї ж ночі була перша спроба розігнати мітингувальників. Палатка херсонців була маленька. Не та, що була відомою потім, а ще маленька: вона як раз знаходилась під будинком профспілок. Тоді горіли палатки — і я застав початок цих подій. ОМОН зніс зокрема і херсонську палатку, відновити її не було можливості.».

Олександр поділився, що його приємно вразила дисципліна на Майдані: палатки охоронялись, були чергування, люди знали одне одного, контролювали продукти і речі.

«Вдруге до Києва я поїхав вже на Новий рік. Це був також важкий період на Майдані, хоча і спокійніший за попередні. Чимало було на Майдані людей з Херсона: це і активісти, і ті, хто потім обійняв якісь посади, і ті, хто зараз пропав з поля зору. І всі були приємними, щирими. Звісно, хтось із тих пір сильно змінився, хтось продовжує свою активну громадську діяльність, а про когось лише просто чую щось  — давно не бачились. Знаю, що чимало херсонців згодом пішли захищати Україну на Сході країни, когось уже немає серед живих».

Новий 2014-й рік разом на київському Майдані зустрічали кілька десятків тисяч людей, які вірили у зміни. За словами Олександра, це була відносно спокійна ніч — у порівнянні з розгонами. Саме тоді зародилась традиція у херсонських активістів зустрічати новий рік на головній площі міста — площі Свободи. Там на Новий рік взагалі людно, але обов'язково буде і група людей, які виходять родинами саме на знак пам'яті про події на Майдані:

«Тоді в обличчях майданівців і в Києві, і в Херсоні була надія і щира віра: люди вірили і намагались змінити країну на краще. Дуже багато було молодих людей — взагалі різного віку люди. Чимало на вихідних приїздили: 5 днів працювали, а на вихідних їхали на Майдан».

Стояв, підтримував — і якщо буде потрібно, вийду знову

«Я ніколи не казав, що стояв на Майдані. Я виконував свою роботу — я був журналістом. Так, я пітримував і продовжую підтримувати цінності Майдану, але я не був активним мітингувальником: були люди, які ризикували набагато більше, ніж я. Але зараз, коли чимало людей змінили своє ставлення з тих чи інших причин та відмовляються визнавати, що були на Майдані, я вже принципово кажу: стояв, підтримував — і якщо буде потрібно, вийду знову».

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину