Pik
Сьогодні, 20 Вересня 2019
30.10.2016
372
0

Фінансову децентралізацію потрібно нарощувати – експерт

Фінансову децентралізацію потрібно нарощувати – експерт

Для того, щоб і асфальт покласти і подумати про завтрашній день необхідно нарощувати фінансову децентралізацію, вважає Олександр Солонтай, експерт, керівник програми практичної політики в Інституті Політичної Освіти.
Про це він розповів на відкритій лекції-зустрічі, що відбулася 27 жовтня в Херсоні.
Завдяки фінансовій децентралізації маленька громада, де не було коштів на заробітну платню сільського голови, раптом стала спроможною. «Є випадки, коли маленька сільська рада, яка була фінансово не спроможна, ходила за районною радою, бо не вистачало навіть сільському чи селищному голові на зарплату, раптом стала заможною», - відзначив експерт.
«На жаль, це не може тривати довго - зростають зарплати, вартість енергоносіїв. І та громада, яка витрачає 90 відсотків отриманих коштів на існування самої сільської громади, ця громада не може бути спроможною. Те, що громаді вистачило коштів зібрати на зарплату сільському голові, на сільську раду, на сільський клуб, але не вистачає грошей, щоб закрутити лампочку чи прокласти 20 метрів асфальту - цю громаду не можна назвати спроможною. Ця громада розвивається, вона дбає про завтрашній день, вкладає гроші в розвиток? На жаль, поки що таких громад у нас багато», - відзначив експерт.
Він підкреслив, що проблема бюджетів проїдання - це стосується не лише маленьких громад. Він поцікавився у присутніх на зустрічі: чи можна сказати, що херсонська громада розвивається інтенсивно? «Як можна одночасно потратити кошти і на стратегічні проекти, і задовільнити кожний під'їзд? Це неможливо», - відзначив Олександр Солонтай. «Єдиний вихід - це ще більша фінансова децентралізація. Її потрібно нарощувати - щоб можна було і асфальт покласти і подумати про завтрашній день», - констатував експерт.

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину