Pik
Сьогодні, 01 Червеня 2020
13.01.2018
1587
0

Фестивалі Херсонщини. І для гурманів, і для естетів

Фестивалі Херсонщини. І для гурманів, і для естетів
 

Фестивалі Херсонщини. І для гурманів, і для естетів

 

«Фестивалі, що відбуваються на Херсонщині, однозначно повинні бути пов’язані з туризмом, щоб якомога більше сюди залучати людей з інших регіонів і країн», - каже Світлана Думинська, начальник Департаменту культури, туризму та курортів Херсонської ОДА.

Фестивалі Херсонщини. І для гурманів, і для естетів

 

У регіоні наразі ставлять за мету просувати подієвий туризм, а не лише відпочинок на пляжі. «Наше завдання, щоб люди, які приїхали в область, побували на фестивалі, ралі, покаталися на байдарках, відвідали школи віндсерфінгу, подивилися парусну регату, поганяли на квадроциклах пустелею, відвідали наших виноробів», - зазначає Катерина Дерев'янко з управління туризму та курортів Департаменту культури,туризму та курортів ОДА.

Серед найбільш значущих та яскравих фестивалів сезону 2018 року має стати фестиваль німецької культури «Кронау-фест», який запланували на вересень, повідомила Світлана Думинська. Він проходитиме у Високопільському районі. Нагадаємо, що смт Високопілля (до 1915 року – Кронау) було засноване у 1869 році німцями-переселенцями.

Торік фестиваль німецької культури відбувся 1 липня у Херсоні і був присвячений 200-річчю німців Причорномор’я. Організатори фесту влаштували святкову ходу містом, фотовиставку, експозицію картин етнічних німців.

«Кронау-фест» цьогоріч викличе особливу зацікавленість і матиме цікавий акцент. Адже 2017-2018 навчальний рік оголошено роками української мови у Німеччині та німецької мови в Україні.

«Вже проведені відповідні перемовини, підготовкою цього фестивалю займається Центр народної творчості», - розповіла Світлана Думинська.

Фестивалі Херсонщини. І для гурманів, і для естетів

Із фестивалів, які вже стали брендовими для Херсонщини, назвемо міжнародний театральний «Мельпомена Таврії». Досить сказати, що у дні, коли він проходить, у місті відчувається брак місць у готелях. У 2017 році фестиваль провели у травні. За 19 років на цьому фесті показали 336 вистав 122 театри з 67 міст та 16 країн.

Фестивалі Херсонщини. І для гурманів, і для естетів

Як розповів Олександр Книга, президент фестивалю – генеральний директор-художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша, у 2018 році глядачам готують сюрпризи.

«Цьогоріч це ювілейний фестиваль – 20 років усе-таки. Він буде у 2018 році, як і перший, на два міста – Херсон і Миколаїв», - розповів Книга. Також планується, що на театральний фест приїде кілька директорів європейських фестивалів. «Хочемо показати найкращі українські вистави, зараз збираємо їх по країні – і київські, і чернігівські, і полтавські, і харківські. Планується вперше приїзд Львівської опери», - каже Книга.

Фестивалі Херсонщини. І для гурманів, і для естетів

Він також підтвердив, що під час проведення фестивалю у Херсоні не вистачає місць у готелях. «Торік близько 800 чоловік було, ми майже всі готелі міста забрали і тому було складно. У нас і в цьому році будуть величезні колективи», - каже Книга.

Фестивалі Херсонщини. І для гурманів, і для естетів

Треба згадати також Міжнародний фестиваль аматорського кіно «КІНОКІМЕРІЯ». Він проходить у вересні.

У 2017-му на ньому було представлено понад 250 фільмів із півтора десятка країн, серед яких – Грузія, Іспанія, Канада, США, Індія, Іран, Киргизія, Білорусь, Болгарія, Казахстан, Іран, Сербія та інші, а також фільми з 21 області України. У складі журі фестивалю працювала представник від UNICA – це була віце-президент Джейн Гласс із Франції. На фестивалі «КІНОКІМЕРІЯ» представлені такі номінації: - «Гран-Прі», «Кращий фільм дитячо-юнацьких аматорських студій», «Кращий аматорський фільм»,«Кращий студентський фільм», «Кращий однохвилинний фільм», «Кращий професійний некомерційний фільм».

Фестивалі Херсонщини. І для гурманів, і для естетів

 

Торік на Херсонщину повернулися «Чорноморські ігри» – Всеукраїнський благодійний дитячий фестиваль. Стартувала його фінальна частина 4 серпня у курортному приморському місті Скадовськ. На вокальний конкурс фестивалю було зареєстровано 368 конкурсантів із різних куточків України. І у 2018 році цей фестиваль знову є у Календарі важливих подій регіону.

Ще один яскравий фест Херсонщини – дитячий фестиваль бандуристів «Таврійські зустрічі». Виступи дитячих ансамблів бандуристів з усіх куточків України проходять на концертних майданчиках Скадовська (набережна Чорного моря), а гала-концерт – у Херсоні.

«Ще яскравий фестиваль, який ми відродили – фестиваль «Таврійська родина», який проходить у Генічеську», - наголошує Світлана Думинська.

Фестивалі Херсонщини. І для гурманів, і для естетів

 

Цей всеукраїнський фестиваль національних культур минулого року проходив у курортному приморському місті Генічеськ у серпні, так само його планують провести і цьогоріч. Тут минулого року не лише проводили виступи творчих національних колективів, але й розгорнули алею національних кухонь, що теж неабияк зацікавило відпочивальників.

Фестивалі Херсонщини. І для гурманів, і для естетівХерсон фестивальний – це окрема тема, вважає Олексій Білецький, один із братів Білецьких, засновників ХерсON ФЕСТУ, туристичної кав'ярні та Центру туризму та пригод ХерсON. І тут варто підготувати такий влучний і відомий усім фестивальний календар. «Про наші фестивалі є всюди потрошечку, однак не можна одразу взяти інформацію, де і коли це буде. Як тутешні, так і далекі гості не можуть планувати надовго. А це було б круто – якби ще у грудні львів’яни чи кияни могли планувати свою відпустку на Херсонщину», - каже Білецький.

На травень планують провести в обласному центрі і ХерсON ФЕСТ – фестиваль вуличної їжі, південного спілкування та яскравих емоцій. «Хочемо більше вводити інтелектуальну складову, більше лекцій. Є плани об’єднатися з іншими заходами, щоб весь тиждень Херсон на різних локаціях «гудів». Наприклад, вели перемовини, щоб провести другий форум «Proресторан» у межах нашого фесту. Хочемо більше активності на воді. Чи змагання вітрильні, чи показові виступи, всі карти поки не розкриваємо. І як завше – багато гарної музики», - проанонсував Олексій Білецький.

Валерій Староселець, Херсон

Фото Олександра Корнякова

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину