Pik
Сьогодні, 12 серпень 2020
07.06.2019
1798
0

Фермери Південної України вимушені передчасно припинити збір полуниці

Фермери Південної України вимушені передчасно припинити збір полуниці

Збір врожаю полуниці в південних регіонах країни може завершитися передчасно через затяжні дощі та град, повідомляє fermer.blog, передає ПІК.

Підтоплення ягідних плантацій призвело до того, що фермери Херсонщини та Миколаївщини вже три дні не збирають врожай. Внаслідок цього пропозиція на ринках Півдня країни суттєво скоротилась, а виробники вважають, що відновлення поставок залишиться під питанням навіть після того, як зійде вода.

Регіон переживає складні часи, адже ягоди отримали суттєві пошкодження через град, а надмірна кількість вологи погіршила їх якість.

Збір полуниці призупинено і в деяких центральних областях України, які також понесли втрати від погоди. При цьому ціни на полуниця, що вже надійшла на ринки, значно ростуть.

Однак навіть збільшення ціни не радує фермерів, адже волога ягода не зберігається і не переносить транспортування, її вже не можна реалізувати в інших регіонах і необхідно якнайшвидше продати на місці.

Особливо збентежені фермери, які уклали контракти з перероблювальними підприємствами або супермаркетами. Через невиконання контрактів їм загрожують великі штрафи.

При цьому переробними не можуть знайти крупні партії товарної ягоди, а ціни на неї вже вище, ніж були минулого року, розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину