Pik
Сьогодні, 21 серпень 2019
01.03.2019
482
0

Фахівці з Херсонського онкодиспансеру навчатимуться у Швейцарії

Фахівці з Херсонського онкодиспансеру навчатимуться у Швейцарії

Три фахівці з Херсонського онкодиспансеру у травні поїдуть на навчання у Швейцарію. Про це на прес-конференції 28 лютого розповіла заступник голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова, передає ПІК

На сесії у  лютому  2019 року  облрада прийняла затвердила програму боротьби з онкозахворюваннями в області, яка, зокрема, передбачає створення скринінгових центрів у 4 госпітальних округах області з підключенням їх до онкодиспансеру з допомогою системи «телемедицина» для он-лайн консультацій, відзначила Рукавішнікова.

Окремий розділ програми присвячений створенню Південного центру променевої терапії на Херсонщині.

«Що таке Центр? Це кваліфіковані медичні кадри, плюс сучасне діагностичне та лікувальне обладнання. Перший, значний крок вперед, у нас уже зроблений – за спільні кошти бюджетів всіх рівнів у кінці минулого року придбаний за майже 42 млн лінійний прискорювач. Ніде у ближніх областях немає державного лінійного прискорювача – є у приватній структурі. Ми перші, ні в Запоріжжі, ні в Одесі, ні в Миколаєві лінійного прискорювача у комунальному медзакладі немає.

Зараз проводяться роботи по встановлення лінійного прискорювача, багато умов необхідно забезпечити, щоб він був введений в експлуатацію, ще десь на 1 млн гривень необхідно затрат для того отримати дозвільні документи», - зазначила Рукавішнікова. Також треба придбати для Центру інше обладнання.

Передбачене також фінансування для підготовки кваліфікованих кадрів для Центру променевої терапії, надбавки для фахівців, що працюватимуть на лінійному прискорювачі. каже заступник голови облради.

«У лютому 2019 році вже пройшли курси стажування на робочому місці два рентген лаборанта і один інженер – стажування проходили у клінічній лікарні «Феофанія». Зараз вивчають інструкцію по використанню лінійного прискорювача. У травні у нас уже два інженера – радіолога та один лікар – радіолог поїдуть на навчання у Швейцарію», - повідомила Рукавішнікова.

 

 

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину