Pik
Сьогодні, 11 Июля 2020
31.01.2018
1003
0

На полицях херсонського супермаркету виявлені небезпечні електротовари

Фахівці виявили у продажу небезпечний настільний світильник

 Товари вироблені в Китаї. Про це повідомляє відділ ринкового нагляду Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, передає ПІК.

Розповсюджується вказана продукція без нанесення знаку відповідності технічним регламентам. Крім того, на маркуванні не зазначено тип, номер партії чи серійний номер, не вказано дату її виготовлення, відсутня інформація про імпортера продукції. 

Слід зазначити, що знак відповідності технічним регламентам є єдиним знаком, що свідчить про відповідність продукції загальнообов’язковим вимогам безпеки, що діють на території України відносно продукції певної категорії. Він належить державі, опис та правила його застосування затверджено постановою КМУ від 30.12.2015 №1184. Виробник має право маркувати продукцію цим знаком виключно тільки за позитивними результатами виробничого контролю.

Окрім того, в ході здійснення планових заходів спеціалістами управління здійснено відбір зразків продукції (вищевказаних та інших електротоварів) для здійснення відповідної експертизи (випробувань).

Відповідно до одержаних від Випробувального центру ДП «Укрметртестстандарт» протоколів випробувань встановлено, що:

  • Світильник настільний «Прищіпка» не відповідає вимогам ДСТУ EN60598-2-4:2002 по маркуванню,відсутності інструкції виробника., не безпечний захист від ураження електричним струмом:є доступ до цоколя лампи, штепсельна вилка за розмірами   не відповідає вимогам ДСТУ  IEC/TR 60083;
  • Перехідник мережевий універсальний Євро не відповідає ДСТУ IEC60084-1:2007 по маркуванню, розмірам, теплостійкості, часу стійкого горіння матеріалу корпусу перехідника;
  • Патрон ламповий різьбовий карболітовий не відповідає вимогам ДСТУ EN60238:2015 за товщиною центрального та бокового пружинного контакту.

Відібрані зразки зарядних пристроїв «Вінікс» відповідали  вимогам ДСТУ EN60065:2015.

Згідно з вимогами законодавства про державний ринковий нагляд суб’єкту господарювання за розповсюдження електрообладнання із порушенням встановлених вимог видано рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів – обмеження надання продукції на ринку шляхом усунення формальної невідповідності та рішення про заборону надання продукції на ринку. Водночас, за виявлене порушення  до суб’єкта господарювання застосовано штрафні санкції у суму  2550 гривень.

Суб’єкту господарювання  встановлений термін виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.

 file_1

Фото з сайту ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину