Pik
Сьогодні, 17 Февраля 2019
31.08.2018
497
0

Електронні петиції у Херсоні: чи буде другий шанс?

Електронні петиції у Херсоні: чи буде другий шанс?

Херсонці, спілкуючись у соцмережах чи на зупинках, часто скаржаться на владу та розповідають, що мають змінити депутати чи мер. А чи реально, щоб наші ідеї чи проекти влада змушена була розглянути на сесії міської ради?

Чи знаєте ви, що є такий інструмент демократії як електронна петиція, який у Херсоні, правда, зовсім «затупився», передає ПІК.

«Затупився», можливо, тому, що не дуже зручний для влади, а може тому, що електронні петиції влада та опозиція почали використовувати замість політичних памфлетів.

Читайте також: Електронні петиції в Херсоні: балаган чи демократія?

Зараз реанімувати електронні петиції і навчити херсонців їх правильно писати взялися громадські активісти.

 У Херсоні влада розглянула цілий «нуль» електронних петицій

«На жаль, у Херсоні остання петиція була опублікована на сайті Херсонської міської ради 1 лютого 2017 року. За інформаційним запитом, який ми надавали, написано близько 60 петицій до міської ради, але опубліковано лише 18. З них набрали необхідних 250 голосів для того, щоб їх розглянули у раді, 7 петицій. А розглянуто – нуль. Чому петиції досі не розглянуті? Нам відповіли, що вони знаходяться на розгляді у секретаря Херсонської міської ради з лютого 2017 року», - розповіла на прес-конференції у Першому в Херсоні креативному просторі Hubway Людмила Лук‘янова - керівник проекту «Електронні петиції, як механізм взаємодії місцевої влади і громади».

«Я передивилась всі 18 петицій. Ми аналізували кожну з них – так, деякі петиції, що вже є на сайті, абсурдні. На кшталт – визначити день захисту лавочок від Мазур, у петиціях згадується слово скотиняка та таке інше. Це не має бути у петиціях. Але, з іншого боку, такі петиції і не повинні проходити, і не повинні бути опубліковані. А якщо ви петицією опублікували, значить, вона була написана правильно, які можуть бути зауваження?», - каже керівник проекту.

Читайте також: У Херсона з'явився бюджет участі

Зрештою, ті ж петиції про транспорт були опубліковані, набрали достатньо голосів, але розглянуті вони все одно не були.

«Чому деякі петиції не розглядаються і не публікуються? Нам відповіли (у мерії – ред.), що петиції пишуться неправильно, некоректно. І місто потребує навчання в написанні петицій. Для цього ми провели тренінг» - розповіла вона.

«Ми думаємо, що вийдемо з цього нуля», - сподівається Людмила Лук‘янова.

Для тих, хто на тренінг не потрапив, є можливість подивитися відео, як писати успішні е-петиції.

Людмила Лук‘янова сподівається, що вдасться встановити діалог з місцевою владою – адже проект  саме на це спрямований. Правда, хоч на прес-конференцію надіслали запрошення і меру, і секретарю міської ради та депутатам, ніхто від них хоча б послухати про систему електронних петицій у Херсоні не прийшов. Можливо, для влади теж потрібно провести тренінг з цього питання?

Проект «Електронні петиції, як механізм взаємодії місцевої влади та громади» реалізує ГО «Громадсько-Політичний ХАБ» за підтримки Фонду громади міста Херсон "Захист" за проектом «Публічні діалоги – шлях до успішного самоврядування» в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID Ukraine - USAID Україна та здійснюється PACT в Україні.

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину