Pik
Сьогодні, 19 серпень 2019
07.02.2019
384
0

Екскурсії до башти Вітовта радять узгоджувати з керівництвом ГЕС

Екскурсії до башти Вітовта радять узгоджувати з керівництвом ГЕС

Про те, що відомча охорона ГЕС завернула кілька екскурсій до башти Вітовта, повідомила у соцмережі Фейсбук Наталія Бімбірайте, голова правління «Культурний центр Україна – Литва». 

«Тривожна інформація. Сьогодні мені подзвонили й сповістили, що біля Вежі Вітовта встановили стенд із забороною підходити до неї, ніби там секретний об’єкт. Вже кілька екскурсій завернули, не підпустили. Нібито без дозволу відомчої охорони ГЕС до вежі не можна підходити близько. Хто має підтвердження або спростування інформації, відгукніться», - написала вона.

ПІК звернувся з цього приводу з інформаційним запитом до директора Каховської ГЕС Олега Пащенка. Ми поцікавилися: чи вільним є доступ до башти, які існують обмеження, з яких причин вони введенні з якого часу,   і яка контактна особа відповідає за організацію доступу до башти, Якщо доступ не є вільним, яким чином можуть до неї потрапити екскурсії та подорожуючі?

«Земельна ділянка на якій розташована башта Вітовта знаходиться у постійному користуванні ПрАТ «Укргідроенерго» (Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою І-ХС №001071 від 30.01.2002р.). Згідно з ст.27 ЗУ «Про ринок електричної енергії» на території контрольованої зони філії «Каховської ГЕС імені П. С. Непорожнього» ПрАТ «Укргідроенерго» діє особливий режим охорони, який забезпечується підрозділом відомчої воєнізованої охорони. На кордоні контрольованої зони ГЕС встановлені попереджувальні знаки з відповідною інформацією.

Доступ до території навколо башти Вітовта цілодобово вільний, не огороджений, але територія на якій знаходиться башта належить до території контрольованої зони гідротехнічних споруд Каховської ГЕС. Згідно з ст.27 ЗУ «Про ринок електричної енергії» п.6 «Доступ сторонніх осіб та всіх видів транспорту на цю територію можливий лише в порядку, встановленому власником гідротехнічних споруд або уповноваженим ним органом». Тому просимо з розумінням відноситися до встановленого на території режиму.

Для забезпечення безпеки експлуатації гідротехнічних споруд Каховської ГЕС, проведення будь-яких культурно-масових заходів та екскурсій за участю великої кількості людей на території контрольованої зони, бажано попередньо узгоджувати з керівництвом станції», - йдеться у відповіді керівника Каховської ГЕС.

Як раніше передавав ПІК, Башту Вітовта внесли до Держреєстру нерухомих пам’яток України.

Читайте також:

Чи не нашкодить будівництво Каховської ГЕС-2 вежі Вітовта

У Херсон завітала "Національна литовська експедиція"

Човен «Вітаутас Великий» пришвартувався біля середньовічної «Вежі Вітовта» на Херсонщині

Башту Вітовта внесли до Держреєстру нерухомих пам’яток України

Про Херсон де Масон і черепицю з Марселя

Про те, де козаки на Херсонщині каву пили

Фоторепортаж з події біля Вежі Вітовта

Вежа Вітовта на Херсонщині вразила литовців

 

вертикаль

 

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину