Pik
Сьогодні, 30 Травня 2020
04.11.2019
1302
0

Екологічна катастрофа: на Херсонщині масовий замор риби

Екологічна катастрофа: на Херсонщині масовий замор риби

Ці шокуючі фотографії «Новий день» щойно отримав від співробітників Херсонського рибоохоронного патруля, який підпорядковується управлінню Державного агенства рибного господарства в області. Світлини зроблені на Дніпро-Бузькому лимані, неподалік с. Рибальче, де розташований піщаний кар’єр. Сьогодні тут виявлено масовий замор риби, та такий що сягає масштабів екологічної катастрофи. За даними рибоохоронного патруля, загинуло майже 2 мільйони екземплярів водних біоресурсів. Це тільки те, що проглядається візуально, а скільки риби ще випливе, не відомо… Таран, плоскирка, судак, короп… Метровий шар дохлої риби, прибитої до берега, простягнувся на 300 метрів уздовж.   Рибоохоронний патруль у даному місці чергує постійно. Неладне тут відчули о 7 ранку.

-Відчувався дуже різкий, неприємний запах, це сірководень. Згодом над лиманом у районі, де працює земснаряд з видобутку піску, з’явилася аномально велика кількість чайок, які довго кружляли над водою. За декілька годин стало зрозуміло, що птахи прилетіли на здобич, яка піднімалася на верх. Фото зроблені десь о 12 годині, на цей момент вже випливла дохла риба. Працюю в даній сфері вже 5 років, але такого жаху ще не бачив, — розповів провідний державний інспектор Херсонського рибоохоронного патруля Олександр Яковлев.

Що ж спричинило масштабний замор риби восени, за доволі холодної погоди, коли кисню біоресурсам достатньо? У Державному агенстві рибного господарства в Херсонській області  не сумніваються – катастрофу спровокував видобуток піску. Коли на місце прибули представники патруля, земснаряд якраз працював.

«За попередніми висновками причиною загибелі риби стали днопоглиблювальні роботи, а саме видобуток піску. В результаті чого був пошкоджений рельєф дна, в якому знаходився отруйний сірководень, який в свою чергу спричинив задуху риби»,- зазначається в акті огляду місця замору водних біоресурсів, складеному співробітниками Херсонського рибоохоронного патруля.

Керівництво Держагенства рибного господарства вже звернулося до обласної екологічної інспекції, Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу та до поліції. Річ у тім, що йдеться про багатомільйонні збитки державі. Про шкоду природі взагалі годі й говорити. Відновлення водних біоресурсів становитиме роки.

Хто відповість за рибний геноцид у Дніпро-Бузькому лимані? Редакція газети «Новий день» бере на контроль ситуацію із замором біоресурсів поблизу с. Рибальче. Ми обов’язково звернемося за коментарем до керівництва Херсонського морського торговельного порту, якому належить той самий кар’єр, де добувають пісок, а також до правоохоронців.

Марина САВЧЕНКО, НОВИЙ ДЕНЬ

Фото Херсонського рибоохоронного патруля

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину