Pik
Сьогодні, 22 Вересня 2019
19.09.2016
145
0

«EKO-SVITLO»: в Дніпровському районі визначили переможців соціально-екологічного конкурсу проектів-ідей освітлення парку ім. Маргелова

«EKO-SVITLO»: в Дніпровському районі визначили переможців соціально-екологічного конкурсу проектів-ідей освітлення парку ім. Маргелова

Тема енергозберігаючих технологій та впровадження альтернативних джерел енергії у повсякденному житті є не лише актуальною та цікавою, але й, що не менш важливо, економічно вигідною. Особливу увагу цьому питанню приділяє керівництво Дніпровського району міста Херсона. На рахунку району вже є кілька екологічних проектів, які успішно реалізовуються на території району, забезпечуючи не лише екологічний, але й економічний ефект. Звісно окрему увагу приділяють виявленню та підтримці обдарованої молоді, яка займається дослідженнями в галузі екології та енергозбереження.
У квітні 2016 року в районі стартував унікальний соціально-екологічний конкурс EKO-SVITLO. Учням 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів району було запропоновано розробити енергоефективний проект-ідею освітлення центральної алеї та дитячого майданчику парку ім. В.Маргелова. Участь у конкурсі взяли 5 найактивніших шкіл району № №52, 32, 37, 50, 36 та на розгляд конкурсної комісії надійшло 6 конкурсних заявок. Ініціатива проведення соціально-екологічного конкурсу належить депутату Дніпровської районної у м. Херсоні ради Олегу Баркаренко, активно підтримана та реалізована керівництвом виконавчого комітету Дніпровської районної у м. Херсоні ради. Учнівські проекти, подані на конкурс за критеріями ефективності , оригінальності, екологічної та економічної ефективності, раціоналізму, оцінювала Експертна рада, до складу якої увійшли фахівці, що добре знаються на альтернативних джерелах енергії краще за всіх у місті. Тож, у підсумку, переможці були визначені.
Нагородження відбулося в кабінеті голови районної ради Владислава Кондратова ,що перетворився на справжній майданчик ідей, пропозицій та креативних думок з питань енергозбереження. Кожен учасник особисто представив результати своєї праці та дослідження, вироблення концепції освітлення парку. Креатині ідеї учнівської молоді району вислухали представники влади: голова районної ради Владислав Кондратов, секретар міської ради Олена Урсуленко, депутат районної ради Олег Баркаренко, директор ТОВ «УкрНДІнженпроект-Південь» Володимир Скороход та добре відомий у Херсоні еколог Володимир Шелудько. Ідеї були цікавими та незвичайними: «енергетичні» дерева, використання енергії дитячих гойдалок, сонячних батарей, вітрогенераторів, стічних та каналізаційних вод, спортивних тренажерів тощо. Кожен проект був розрахований спеціально для виділеного об'єкту та має можливості для практичної реалізації - саме це було головним завданням конкурсу.
Звичайно, апофеозом заходу стало нагородження переможців. Ексклюзивними дипломами проекту EKO-SVITLO за участь у конкурсі були нагороджені: команда учнів ЗНЗ №36, учні 9-го класу ЗНЗ №37 Лапаник Микита та Сетрін Сергій. Переможцями стали: І-місце здобула команда учнів екологічного гуртка Геоїд ЗНЗ №52 (керівник гуртку Юрій Синіцький, вчитель хімії), ІІ місце - команда учнів електротехнічного гуртку «Електронік» ЗНЗ №50 (керівник гуртку Олександр Алексєєв, вчитель інформатики), ІІІ місце - учениця 10-го класу ЗНЗ №32 Патук Ірина (керівник Семерфельд Олена, вчитель фізики). Всі переможці нагороджені ексклюзивними дипломами проекту EKO-SVITLO та грошовими преміями для подальших досліджень від депутатів Дніпровської районної у м. Херсоні ради Олега Баркаренка та Віталія Гузенка. Також Грамотами секретаря Херсонського міського голови були відзначені керівники проектів переможців.
Соціально екологічний конкурс EKO-SVITLO виконав своє головне завдання. Про свої враження від проекту розповів голова Дніпровської районної у м. Херсоні ради Владислав Кондратов: «Сьогодні всі переконані , що за енергозберігаючими технологіями, альтернативними джерелами енергії - майбутнє та шлях до енергетичної незалежності України! Впевнений, що особливе місце в майбутньому мають зайняти обдаровані, креатині та талановиті громадяни нашої країни. Сьогодні вони навчаються в наших школах і ми хочемо підтримати їх ідеї, допомогти їм розкрити свій потенціал, реалізувати себе та свої мрії. І це шлях до європейського незалежного майбутнього України. Сьогодні в Дніпровському районі до Дня народження міста ми зробили ще два надзвичайно важливих кроки. І ми будемо крокувати далі! Попереду у нас багато цікавих ідей та проектів»!
Виконавчий комітет Дніпровської районної у м. Херсоні ради висловлює особливу вдячність за участь у соціально-екологічному конкурсі EKO-SVITLO адміністрації та педагогам загальноосвітніх навчальних закладів №№ 32,36,37,50,52. Особлива вдячність за підтримку проекту нашим давнім друзям і партнерам: підприємству «ЛТ-Офіс» «Бюрократ» та особисто директору Леоніду Гельфандбейну, депутатам Дніпровської районної у місті ради Олегу Баркаренку та Віталію Гузенку, творчій групі ХОДТРК «Скіфія».

 

Прес-служба виконавчого комітету
Дніпровської районної у м. Херсоні ради

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину