Pik
Сьогодні, 24 Вересня 2020
05.08.2020
383
0

«Довіряти результатам ПЛР-тестування, які виконує обласний лабораторний центр, можна», – Ігор Кузін

«Довіряти результатам ПЛР-тестування, які виконує обласний лабораторний центр, можна», – Ігор Кузін

Під час пресбрифінгу за результатами роботи спеціальної комісії з перевірки інформації СБУ про нібито неякісні тест-системи для діагностики COVID-19 в обласному лабораторному центрі в.о. генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігор Кузін запевнив присутніх, що установа дотримується усіх відповідних процедур та правил під час здійснення ПЛР-тестувань. Про це повідомляє пресслужба Херсонської ОДА.


«Відповідна комісія Центру громадського здоров’я спільно із співробітниками Управління Служби безпеки України в Херсонській області протягом минулої доби перевірила діяльність обласного лабораторного центру. Ми переконалися, що дослідження проводяться відповідно до чинних наказів Міністерства охорони здоров’я і до правил та процедур, розроблених і рекомендованих для впровадження на території всієї країни», – повідомив Ігор Кузін. 

Він також наголосив, що якість самих тест-систем, які використовувалися для проведення досліджень, спеціальна комісія не перевіряла, адже такі перевірки – це виняткова компетенція Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Разом з тим, єдиним критерієм, який свідчить про якість будь-якого медичного виробу, в тому числі і вказаних тест-систем, є його наявність у спеціальному національному реєстрі. Тест-системи, якими користувався обласний лабораторний центр для проведення ПЛР-досліджень, у цьому переліку є. 

«Результатам ПЛР-досліджень обласного лабораторного центру можна довіряти. Тим не менш, у ході роботи ми з’ясували, що є певна категорія організаційних проблем та складнощів. Вони здебільшого пов’язані з нестачею кадрів та документальним забезпеченням діяльності установи. Аби привести все у відповідність, ми рекомендуємо закрити лабораторію на один день», – наголосив Ігор Кузін. 

Варто зазначити, що за весь період боротьби з коронавірусом у Херсонській області проведено понад 36 тисяч досліджень на COVID-19 методом ІФА та понад 26 тисяч – методом ПЛР. За словами очільника області Юрія Гусєва, такі показники – свідчення активної роботи обласного лабораторного центру та медиків у районах Херсонщини. Відповіді ж на питання щодо того, чи були порушені вимоги законодавства про проведення державних закупівель з боку установи, має дати слідство.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину