Pik
Сьогодні, 13 Июля 2020
23.12.2014
345
0

Дорогої нафти може більше не бути

Дорогої нафти може більше не бути

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) не буде знижувати видобуток, навіть якщо ціни на нафту опустяться до $ 20 за барель, заявив в інтерв'ю Middle East Economic Survey міністр нафти Саудівської Аравії Алі аль-Нуйами, пише Експрес

"Де б не опинилися ціни, скорочення видобутку не в інтересах виробників ОПЕК, - переконаний він. - Якщо вона опуститься до $ 20, $ 40, $ 50 або $ 60, це не відноситься до справи".

За словами міністра, світ може ніколи більше не побачити нафту по $ 100 за барель. "Якщо Саудівська Аравія знизить виробництво, ціни підуть вгору, і росіяни, бразильці і розробники сланців у США заберуть мою частку (ринку, - ред.)", - підкреслив аль-Нуйами, цитує його ТАСС.

За його оцінками, бюджети країн Перської затоки здатні витримати тривалий період зниження цін, так як собівартість видобутку в регіоні становить $ 4-5 за барель. Першими, за оцінкою міністра, постраждають шельфові проекти Бразилії, країн Західної Африки та Арктики. "Так що рано чи пізно, скільки б вони не протягнули, врешті решт їх фінансові можливості змусять їх скоротити видобуток", - прогнозує він.

"Ми хочемо сказати світові, що тільки країни з високою ефективністю видобутку нафти заслуговують частки на ринку", - уклав міністр нафти Саудівської Аравії.

Експерти писали, що цілком імовірним сценарієм може бути зниження цін на нафту до рівня $ 30-50 за барель, і навіть нижче - до $ 10. Так, собівартість видобутку нафти в Саудівській Аравії, найбільшому експортером нафти на світовому ринку, не перевищує $ 2.

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину