Pik
Сьогодні, 16 Июля 2018
01.12.2017
242
0

Доля вітчизняного комбайну вирішуватиметься у Києві

Доля вітчизняного комбайну вирішуватиметься у Києві

Без залучення іноземних технологій та інвестицій у вітчизняне комбайнобудування, цей проект дуже важко підняти.

Про це на колегії Херсонської ОДА 30 листопада заявив Олександр Олійник,  голова правління ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод», передає ПІК.

Під час колегії на необхідності   підтримати виробництво вітчизняного  комбайну,  наголосив перший заступник голови  облради Василь Зеленчук. Він  входив до складу делегації Херсонщини, що ознайомилася з сучасним виробництвом зернозбиральних комбайнів фінської компанії «Sampo Rosenlew» (м. Порі). 

У свою чергу, Олександр Олійник, голова правління ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод» відзначив під час колегії:  «Завод протягом останніх десяти років неодноразово подавав різні програми і не отримав підтримки. Тому зараз найбільш оптимальний спосіб отримання підтримки для заводу єдиний – увійти у діючі програми, які є для АПК, і спробувати отримати компенсацію кредитної ставки. Тобто, отримати кредит на загальний умовах і отримати компенсацію процентної  ставки».

Пропозиції  вже розроблені, і подані на Кабмін, на Мінекономіки. Також підготовлений проект постанови Кабміну для внесення змін в діючу постанову для того, щоб можна було передбачити підтримку ХМЗ шляхом компенсації процентної ставки по кредитам.

Як відзначив, завод має потенціал і можливості виробляти техніку світової якості. «Більше того, зараз проводиться велика робота з реконструкції підприємства», - повідомив він.

Проте, на відміну від сіялок та жаток, комбайн – найбільш складна техніка у сільгоспмашинобудуванні. «І, звісно, без залучення іноземних технологій та інвестицій у цей проект, його буде дуже важко підняти. Або  ж він буде розвиватися дуже довго», - сказав Олійник.

Нарада,  на якій розглядатимуться пропозицію по підтримці вітчизняного комбайнобудування вже запланована, сказав Олійник.

Нарада запланована у Кубіва (Степан Кубів, перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі України – ред.) 4-8 числа. Сподіваємося, що і  проект постанови, яка підготовлена ОДА і ті пропозиції, які є по заводу, по проекту, будуть підтримані на цьому засіданні», - зазначив Олійник.

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину