Pik
Сьогодні, 21 Июля 2018
29.01.2018
480
0

Крапку у скандальній історії поставив суд

Догану Шутіков отримав законно - крапка у скандальній історії

Закінчилась судова епопея зі скандальновідомим  керівником комунального закладу Херсонської обласної ради «Херсонський психоневрологічний будинок-інтернат» Борисом  Шутіковим, передає ПІК

Крапку у цій історії поставив Верховний суд України.

Нагадаємо, Борис Шутіков отримав догану розпорядженням тодішнього голови облради Андрія Путілова 18 квітня 2016 року. Сталося це після того, як в облраді проаналізували витрати бюджетних коштів у цьому комунальному закладі. Тоді, як писали ЗМІ, виявилось, що в  опалювальний сезон, а це з 15 жовтня по 15 квітня, паливо в закладі списувалося щоденно в однаковій кількості, не зважаючи на температурний режим. У 2014 році - по 6 тон вугілля, у 2015 році - по 12,135 тон торф'яних брикетів.

З цього приводу навіть жартували, що інтернат розміщений в особливій кліматичній зоні.

Звісно,  це не могло не викликати запитань з боку облради – адже будинок-інтернат належить до власності територіальних громад області, а не приватна «лавочка» Шутікова.  

Читайте також: Шутіков ігнорує облраду

Тоді пан Шутіков розгорнув «війну» - скликав прес-конференцію, почав шукати собі «політичний дах», приміряв на себе  роль борця з корупцією.

Журналісти почали розкопувати, хто такий власне той пан Шутіков і чому він так впевнено почувається. Виявилось, що це колишній спецслужбівець, який не лише сам гарно прилаштувався на тепле містечко (в усіх розуміннях), але й оточив себе вірними людьми – тут годувалися і його екс-дружина, і цивільна дружина.  Ще писали про  те, як легко і часто скромний керівник скромного будинку – інтернату з Херсонщини подорожує по закордонах. Можливо, звісно,  він такий собі агент 007, а будинок – інтернат – всього лише прикриття і саме тому пан Шутіков впевнено каже – влада змінюється, а він - незмінний?

Цікаво, що Шутікова пов'язаний з не менш скандальною особою -  Ківою.  Під час виборчої кампанії в нардепи останнього  в 2016 році чи то Ківа використав Шутікова як  «борця» з корупцією, чи то Шутіков Ківу як дах.

А Шутіков,  використавши політичну риторику,  тоді звернувся ще  й до суду.   Він вважав, що і аналіз використання бюджетних коштів проводили ті, хто не мав на  це права, і голова облради не міг йому оголошувати дисциплінарне стягнення. І навіть виправляти ситуацію, зважаючи на результати проведеного аналізу (так вчинили його колеги – просто прислухалися до зауважень і виправили їх)  – не царське діло.

Нагадаємо, вивчали, як саме витрачалися кошти на опалення тоді  Агенція розвитку об'єктів спільної власності територіальних громад Херсонської області спільно з КП «Енергосерсвісна компанія».

Рішенням Білозерського районного суду Херсонської області від 14 червня 2016 року в задоволенні позову Шутікову було відмовлено. Але рішенням Апеляційного суду Херсонської області від 28 вересня 2016 року апеляційну скаргу було задоволено частково.

Після цього у жовтні 2016 року Херсонська обласна рада подала до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ касаційну скаргу на рішення Апеляційного суду Херсонської області від 28 вересня 2016 року.  20 грудня 2017 року справу № 648/2416/16-ц Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ передано до Верховного Суду. І ось тепер рішення Верховного Суду України.

«Рішення Апеляційного суду Херсонської області від 28 вересня 2016 року в частині скасування рішення Білозерського районного суду Херсонської області від 14 червня 2016 року і задоволення позовних вимог ОСОБА_1 до Херсонської обласної ради скасувати і залишити в силі в цій частині рішення Білозерського районного суду Херсонської області від 14 червня 2016 року.

Рішення Білозерського районного суду Херсонської області від 14 червня 2016 року в частині, яка не змінена рішенням Апеляційного суду Херсонської області від 28 вересня 2016 року, та рішення Апеляційного суду Херсонської області від 28 вересня 2016 року у відповідній частині залишити без змін», - йдеться у Постанові Верховного суду України 16 січня 2018 року.

Таким чином, як виявилось, пан Шутіков отримав законну догану. Так що і  аналізувати, як у комунальному закладі витрачають бюджетні кошти, можна, і вимоги ставити до керівника –  цілком нормально.

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину