Pik
Сьогодні, 18 Вересня 2019
13.06.2016
185
0

Обговорити об`єднання громад консультанти завітали до Іванівки та Нижніх Сірогоз

Обговорити об`єднання громад консультанти завітали до Іванівки та Нижніх Сірогоз

Нагадаємо, консультанти Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України минулого тижня в рамках інформаційних зустрічей з питань об'єднання громад відвідали три територіальні громади - Любимівську (Каховського району), Нижньосірогозьку та Іванівську.

9 червня вони відвідали Нижні Сірогози, повідомляє Херсонський Офіс реформ.

На зустріч прийшли представники органів місцевого самоврядування.

Свою позицію на процеси об'єднання висловили присутні на зустрічі сільські голови. У таких районах як Нижньосірогозький скепсис стосовно цього зрозумілий: райони бідні, населення все частіше мігрує. Консультанти наводили приклади успішного порядкування в нових утворених громадах, робили акцент на преференціях, які держава надає об'єднаним громадам.

Учасники зустрічі, кожен зі свого боку, розглядали можливості розширення повноважень органів місцевого самоврядування. Сільські голови бідкалися на недостатність ресурсів. Консультанти нагадали, що нинішнього року на рахунках сільських рад з'явилися вільні залишки коштів, котрі мають бути спрямовані саме на виконання повноважень. В уряді запевняють, що держава й надалі передаватиме на місця як ресурси, так і повноваження, які можна використати найбільш ефективно та якісно тільки в умовах об'єднання громад, зміцнення їх самодостатності.

Основний висловлений аргумент сільських голів - доволі консервативний: мовляв, от нехай спочатку все зроблять, а потім будемо об'єднуватися. Натомість присутні на зустрічі представники молодшого покоління більш жваво ставили уточнюючі запитання, намагаючись усвідомити та зважити реальні переваги об'єднання. Основний лейтмотив - повноваження є, і їх треба використовувати якомога швидше та продуктивніше на користь розвитку громад. Бо ж за кінцевий результат спитають люди.

Також 9 червня відбулася зустріч в Іванівці. У залі районного будинку культури на громадське обговорення об'єднання громад зібралося 120 людей- переважно мешканці районного центру та сільські голови сусідніх громад.

На відміну від сусіднього району, в Іванівці з більшим розумінням ставляться до цього процесу. Іванівський селищний голова Віктор Дебелий уже розіслав від імені Іванівської ради пропозиції сусіднім громадам щодо об'єднання. І знайшов розуміння та відгук. Це навряд чи повністю відповідатиме перспективному плану, однак більшість громад району готові об'єднуватися навколо Іванівки. Тож присутніх більше наразі цікавить, як при цьому виглядатиме система освіти, медична галузь. Слушні запитання ставилися щодо умов співіснування населених пунктів у майбутній ОТГ.

У підсумку було ухвалено рішення про проведення подвірного опитування щодо об'єднання. Більшість учасників говорили про те, що вони не проти створення об'єднаної громади. Позицію проти відстоювали хіба що депутати районної ради.

 

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину