Pik
Сьогодні, 27 Ноября 2020
11.07.2019
5898
0

До уваги фермерів: Про податкові аспекти проведення операції «Урожай»

До уваги фермерів: Про податкові аспекти проведення операції «Урожай»

З метою формування податкової культури серед сільгосптоваровиробників Херсонщини та якісного інформування власників земельних ділянок щодо проведення операції «Урожай» Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі звертає увагу на основні норми податкового законодавства.

Відповідно до норм Податкового кодексу України (пп.165.1.24 п.165.1 ст.165 ПКУ) не оподатковуються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.

Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому цього підпункту, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

         Земельними частками (паями) є, зокрема, землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

         Відповідно до Закону України від 18.01.2001 №2238-ІІІ сільське господарство (сільськогосподарське виробництво) це вид господарської діяльності з виробництва продукції, яка пов'язана з біологічними процесами її вирощування, призначеної для споживання в сирому і переробленому вигляді та для використання на нехарчові цілі.

         Сільськогосподарським виробником визнається - фізична або юридична особа, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції, переробкою власновиробленої сільськогосподарської продукції та її реалізацією.

Суб’єкти господарювання підлягають обов’язковій державній реєстрації.

Крім того, вимоги щодо обов’язкової державної реєстрації підприємницької діяльності, в частині сільськогосподарського виробництва, відсутні тільки для ведення особистого селянського господарства (встановлено Законом України від 15.05.2003 №742-IV «Про особисте селянське господарство»).

Таким чином, у разі здійснення фізичною особою сільскогосподарського виробництва (господарської діяльності) на землях товарного сільськогосподарського виробництва така діяльність підлягає обов’язковій державній реєстрації.

Статтею 164 КУпАП встановлено, зокрема, що провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання:

- тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі (17000 грн.) до двох тисяч (34000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей;

- а у разі вчинення особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, тягне за собою накладення штрафу від двох тисяч (34 000 грн.) до п'яти тисяч (85 000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей.

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину