Pik
Сьогодні, 27 Ноября 2020
13.04.2019
1372
0

Збільшено територію Нацпарку "Олешківськи піски"

До території НПП "Олешківськи піски" додатково включено 3650 га

Указом Президента України збільшено територію Національного природнього парку "Олешківськи піски" за рахунок передачі у постійне користування земель трьох лісгоспів. Про це повідомив Директор Департаменту екології та пріродніх ресурсів Херсонської ОДА Юрій Попутько, передає ПІК.

file_1

Попутько повідомив, що Указами Президента України Петра Порошенка було збільшено площі природно-заповідного фонду України на майже 80 тис. га або на 0,13 % загальної площі держави. До цієї події причетна і Херсонщина. Було збільшено площу НПП «Олешківські піски.

  • Указом Президента України №136/2019 «Про зміну меж території національного природного парку «Олешківські піски» до території національного природного парку «Олешківські піски» погоджено в установленому порядку включення 3650,7 гектара земель державної власності (запас) на території Олешківського району Херсонської області, що вилучаються у державних підприємств «Олешківське лісомисливське господарство» площею 1929,4 гектара, «Каховське лісове господарство» площею 997,7 гектара та «Великокопанівське лісомисливське господарство» площею 723,6 гектара і надаються національному природному парку у постійне користування. Парк є частиною Олешківських (Нижньодніпровських) пісків, які є унікальним природним утворенням. Ці піски не є ані пустелею, ані справжніми прирічковими пісками. В Олешківських пісках ростуть та мешкають представники фауни і флори, яких більше немає в жодних країнах світу, а тому Україна несе особливу відповідальність за збереження цих видів. Крім того, це поклало початок впровадження дієвого механізму боротьби за збереження лісів Херсонської області, які щороку зазнають нищівного впливу від підпалів до забруднення сміттям. Розширення меж території природно-заповідного фонду є зобов’язанням України згідно Угоди про асоціацію ЄС та ряду інших важливих угод та домовленостей. Дякую всім причетним до звершення такої визначної події, - розповів Юрій Попутько.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину