Pik
Сьогодні, 01 Березня 2021
27.01.2021
309
0

До художнього музею завітав мер

До художнього музею завітав мер

23 січня до художнього музею завітав мер Херсона Ігор Колихаєв, щоб особисто подивитися на ті проблеми, з якими стикається наш храм мистецтв і з якими бореться впродовж вже не одного десятиліття.

Про ці проблеми ми писали неодноразово. Територія, яка є охоронною зоною пам'ятника архітектури і має належати музею, 10 років тому була здана в оренду або продана всупереч всіх законів, в тому числі Закону України «Про охорону пам’ятників архітектури». Більше того, «звалище століття» - руїни колишньої громадської вбиральні і досі належать приватній фірмі «Медея». Таке джерело антисанітарії у самому центрі міста є загрозою і для історичної будівлі, і для музейної колекції, одній з багатіших на півдні України, і для громадян. 20 років тому фекальними водами з цього занедбаного туалету було затоплене фондосховище, постраждали унікальні видання музейної бібліотеки. Після цього випадку директорка музею Аліна Доценко за допомогою екскаваторів судозаводу просто “вирвала” гнилі туалетні комунікації з з музейного двору! Але, як виявилось, на цьому проблеми не закінчилися.

Що вже казати про неможливість реалізувати проект реконструкції музею з європейським майданчиком і пристосуванням для людей з інвалідністю, в тому числі доступного підходу, ліфтів, зручних туалетів. Проект був визнаний одним з кращих в Україні, в нього вже вкладено чимало бюджетних грошей, але завершити його було неможливо, бо “туалет-звалище” є приватною власністю. І власник за цей смітник хоче отримати величезні гроші, а от навести лад на своїй власній території впродовж 10 років, незважаючи на сотні звернень музею, — то вже «не царська справа». І хоча Законом передбачено примусове відчуження майна у такого недбалого власника, попередня міська влада навіть пальцем не поворухнула, щоб вирішити проблему.

Так звана “підпірна” стіна, “зліплена з того, що було”, розташована поруч з музеєм, є аварійною і може в будь-яку хвилину обвалитися (що, власне, вже відбувалося). Це загрожує життю та здоров’ю працівників музею. Більше того — це загроза знищення історичної пам’ятки архітектури! Комунікаційні мережі зараз знаходяться на відстані 70 см від будівлі, а згідно ДБН, мають бути відведені на 10-15 м від стін пам’ятки архітектури.

А ще музей не має аварійного заїзду. У випадку пожежі або іншої екстреної ситуації аварійні служби дістатися до двору музею не можуть! Рятувальники спускали всі колеса, щоб “на пузі” машина заїхала у двір. Уявляєте? У випадку екстреної ситуації це втрата дорогоцінного часу. Але за рахунок знесення підпірної стіни та території цієї страшної приватної клоаки багато проблем музею буде вирішено.

Ознайомившись з унікальними інтер’єрами, із залами, якими можуть похвалились далеко не всі музеї України, мер загорівся бажанням внести і свій вклад у вирішення музейних проблем і обіцяв докласти всіх зусиль, щоб допомогти області повернути красу і велич архітектурній перлині міста.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину