Pik
Сьогодні, 22 Октября 2018
24.04.2018
960
0

Дні Литви у Херсоні: литовські страви, українське вино та музика

Дні Литви у Херсоні: литовські страви, українське вино та музика

У Херсоні 19-20 травня відбудуться Дні Литви у Херсоні, передає ПІК.

«Наш друг і партнер – це Литовська республіка, в цьому році відзначає 100-річчя незалежності. Не знаю, чи є в нас ближчі друзі, ніж країни Балтії, а серед них Литва, яка завжди нас підтримувала і допомагала і продовжує допомагати. Тому у нас у форматі Дня Європи буде відбуватися презентація Литви у нашому місті. Передбачені культурні, гастрономічні програми», - відзначив на прес-конференції 24 квітня міський голова Херсона Володимир Миколаєнко.

Наталія Бімбірайте, голова правління «Культурний центр Україна – Литва», відкрила завісу свята.

«Наше свято відзначення 100-річчя незалежності Литовської республіки починається на Херсонщині 19 травня. І розпочинається разом з фестивалем «День вуличної музики», - каже Наталія Бімбірайте. 

«Цей фестиваль народився у Литві і мандрує зараз країнами світу, багатьма містами України. У Херсоні – вперше і дуже символічно, що в рік сторіччя незалежності. Фестиваль цей пропагує волонтерство в широкому сенсі цього слова. Волонтерство пов’язано зі свободою, незалежністю, із можливістю самовираження. Це свято для міста, в яком воно відбувається власне. На різних локаціях у цей день буде кілька таких доволі цікавих заходів», - каже  голова Культурного центру Україна – Литва.

«День вуличної музики буде відбуватися на 3 локаціях. Це Набережна, це вулиця Суворова, і третя локація – Урбан-сад. У цьому фестивалі можуть взяти участь ті, хто бажає проявити свою творчість херсонці і гості міста. Ще відкрита реєстрація, якщо ваша ласка, будь-хто, хто хоче проявити себе, показати свої музичні здібності, заспівати, може зареєструватися і буде включений у програму», - запросила Наталія Бімбірайте.

«Будуть литовські гості на нашому святі – фольклорно-етнографічний ансамбль "Сесулес" Київського товариства литовської культури ім.Майроніса. Вони представники литовської діаспори і познайомлять українців з Литвою, її піснями, традиціями та національним колоритом», - повідомила вона.

Звісно, не обійдеться без гастрономічних подарунків.

«Звісно, без народної кухні ми теж не обійдемося. І цього разу у Херсон спеціально їдуть майстри, які продемонструють, як готують шакотіс. Віг готується на вогнищі, цю страву готували на великі свята і це дуже смачно. А Почесний консул Литви у Херсоні також дасть можливість продегустувати вина наші, херсонські і мед. Це ще не всі такі від нас сюрпризи», - анонсує Наталія Бімбірайте.

«У нас потужна програма, ми хочемо донести до всіх мешканців міста і області важливість дати 100 річчя незалежності. Я дуже щаслива з того, що херсонці приготував таку унікальну річ до 100-річчя – це книга, яка називається «Світло та тіні» Першої республіки: Литовська держава у 1918 – 1940 роках», - каже вона.

На фото: "Сесулес" під час 25-го Фестивалю "Золота сардина", Турція, 2017

литва

Читайте також: Що приготували на  День Грузії у Херсоні

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину