Pik
Сьогодні, 16 Січня 2021
24.03.2017
429
0

Директор херсонської школи розповіла як живуть освітяни Нідерландів

Директор херсонської школи розповіла як живуть освітяни Нідерландів

Завершився візит представників місцевого самоврядування Херсонщини в Нідерланди. За тиждень інтенсивної програми група відвідала 4 провінції та 9 міст, включаючи чотири найбільші: Амстердам, Роттедам, Гаагу та Утрехт. Основною метою візиту було вивчення досвіду місцевого самоврядування в Нідерландах.

Так, в четвер, 16 березня  мала зустріч з пані Шантал Брукхаус, (голова фонду PCOU та Willibrord по управлінню будівлями та обладнанням шкіл - членів фонду (39 шкіл, 65 будівель)) у місті Утрехт. Про це повідомляє на своїй сторінці у фейсбук депутат міської ради Галина Лугова, передає ПІК.

Сенс цього об'єднання полягає в економії затрат на утримання закладів, обслуговування. Заощаджуються певні кошти, за рахунок яких можна зекономити та підтримати ту школу, яка цього потребує. Метою зустрічі стало ознайомлення членів делегації з системою енергозбереження, обладнання шкіл, інноваціями. Серед цих шкіл 4 школи для дітей з особливими потребами. Хочеться відмітити, що пані Шантал Брукхаус є депутатом одного з місцевих органів влади. Напередодні відбулися вибори і ми, від імені нашої делегації вітаємо її 19 колег по партії з входженням до нижньої палати Парламенту. (CDA (Християнсько-демократична партія) покращила свій результат і має не 13 членів, як було на виборах в 2012 році, а 19 з 150 - це третє місце в Парламенті.) Пані Шанхал Брукхаус належить до числа членів цієї партії, і вона не приховує, що використовує свої можливості, як член ради, для користі шкіл, керівником яких, вона є, вважає це нормальною позицією. Метою нашого візиту було ознайомлення з системою модернізації, енергозбереження та інноваціями в сфері навчально-виховного процесу Нідерландів. Слід зауважити, що є певні схожі позиції, а є і координально протилежні. Отож по-порядку: вік для навчання дітей становить від 4 до 18 років. Є початкова, середня та старша школа відповідно. У старшій школі діти отримують крім сертифіката про освіту, диплом, який засвідчує їхню робочу спеціальність. По завершенню учні можуть іти працювати або продовжувати навчання далі, як в принципі і у нас. Дивує початок навчання 4 роки, але це не кінець, як зауважила пані Шантал Брукхаус, зараз з обранням нових членів та партій до органів влади буде поставлено питання про початок навчання в школі з 2-х річного віку. В країні зараз панує певна проблема стосовно перебування дітей в дитячих садочках. 10 років тому, уряд надавав певні субсидії всім сім'ям за народження кожної дитини і відповідно було збудовано велику кількість дитячих садочків, з бюджету муніципалітетів витрачалися великі кошти на їх утримання, що вдарило по пересічним громадянам, тому це питання було переглянуто і піднято занадто велику ціну за сплату в них послуг, і, як результат, зараз не по кишені багатьом сім'ям здавати дітей до садочків. Відповідно, уряд ухвалив рішення про надання 1 дня мамі для того, щоб доглядати за малечею та 1 день тату відповідно на тиждень. Решта - 3 дні в садку і то не повні. В Нідерландах відсутня система декретних відпусок - народив і йди працюй, а ні втратиш роботу.

Пані стверджує, що вони працюють за концепцією стійкого розвитку школи: люди, планета, дохід. 1) Стійка школа - це спосіб життя, взагалі система освіти; 2) Стійка школа - це здорова їжа, нешкідливий транспорт, заощадження енергоресурсів; 3) Стійка школа - це сучасна техніка будівництва, матеріали, велика кількість світла, колір стін - зелений або синій, велика кількість зелених рослин в класах, заощадження на електроенергії, дотримання програми енергозбереження 2030, встановлення сонячних панелей.

Керівник закладів міста, зазначає, що з бюджету муніципалітету щороку виділяється на утримання шкіл рівна сума коштів на рахунок кожного навчального закладу, і розпорядником цих коштів є адміністрація школи, вони колегіально вирішують на що їх витратити. Грошей багато ніколи не буває, як стверджує пані керівниця, на утримання шкіл, і директори весь час теж займаються пошуком меценатів, спонсорів. Батьки теж допомагають школам, надають фінансову підтримку, за бажанням для закладу: на придбання підручників, тощо, де вчиться їхня дитина. Харчування в закладі відсутнє. Це завдання батьків нагодувати дитину: дати бутерброд та воду з собою. Освіта в Нідерландах безкоштовна. Основним завданням для шкіл зараз, є придбання та встановлення сонячних панелей. Дітей вчать економити, заощаджувати. Існує велика кількість проектів стосовно енергозбереження, як, наприклад проект "Теплий светер". Замість того, щоб марно не витрачати кошти для підвищення t в приміщенні, і бігати в майці, доцільніше вдягнути светер.

Ще одна дуже цікава річ - це офіційне навчання в школах дітей їздити на велосипеді, та плавання. Після цього курсу діти повинні скласти іспити та отримати диплом. При чому, навчання відбувається з учнями, які досягли 6-річного віку. Дітям дозволено їздити на велосипеді, як учаснику дорожнього руху,. Плаванням учні займаються в басейнах міста за розкладом. Басейнів в місті 5. (Утріхт має приблизно таку кількість мешканців, як Херсон). Школи з особливими потребами мають свої басейни.

Канікули найбільші влітку, всього 3 тижні, звісно, є Різдвяні. Відпустка у вчителів становить 60 днів.
Зарплата вчителя в Нідерландах становить 30 000€ на рік, директора школи 60 000€ на рік.( суми вказані без зняття податків, а вони становлять близько половини від заробітньої плати)
Як стверджує пані Шантал Брукхаус гроші повинні йти на освіту, а не на цеглу. Ось так живе освітянська нива Нідерландів. Пише Галина Луговая

 

Как ранее сообщил ПИК, в Нидерландах находилась херсонская делегация, прибывшая в страну по приглашению Совета муниципалитетов Нидерландов. Координатор делегации - депутат Херсонского облсовета Андрей Путилов.

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину