Pik
Сьогодні, 17 Вересня 2019
11.07.2016
218
0

«Децентралізаційний марафон» завітав на Херсонщину до Хлібодарівки

«Децентралізаційний марафон» завітав на Херсонщину до Хлібодарівки

«Децентралізаційний марафон» - це широкомасштабна акція, ініційована Асоціацією міст України, яка охопить всі регіони України. Вона покликана прискорити об'єднання громад.

Завітав марафон в село Хлібордарівка, що в Чаплинському районі, повідомляється на сторінці в фейсбук марафону. 

Взагалі ж, в цьому районі, затвердженим перспективним планом передбачено створення трьох ОТГ - Чаплинської, Асканія-Нова та Присиваської.

У селі Хлібодарівка на консультацію в сільському клубі зібралося близько 120 жителів. Серед них апарат виконкому сільської ради, депутати сільської та районної рад, працівники установ соціальної сфери, директори шкіл, жителі села.

Тут наразі триває обговорення різних конфігурацій об'єднання. Одні бачать своє майбутнє вкупі з селищем Асканія-Нова, яке згідно з перспективним планом мало б стати адміністративним центром ОТГ. Інші воліють гуртуватися будь-як, але не так, як за перспективним планом, бо вважають, що таке об'єднання не враховує їхніх інтересів. Дехто взагалі категорично не бажає щось змінювати в адміністративно-територіальному устрої.

Селищний голова Асканії-Нова Віталій Свинцицький пояснює нинішню незацікавленість представників деяких громад у створенні ОТГ тим, що кожна з сільрад внаслідок бюджетної децентралізації отримала майже вдвічі більші фінансові ресурси. Відчувши суттєве збагачення місцевої скарбниці, кожен відчув власну самодостатність. Однак, з його слів, сьогодні мало просто отримати кошти, потрібно мати виважений план соціально-економічного розвитку, який би передбачав максимальний розвиток громади, його території.

Це і освітлення вулиць, і ремонт доріг, і спортивні та ігрові майданчики тощо. Треба заручитися підтримкою ентузіастів, фермерів, яким небайдужа доля населених пунктів. Асканія-Нова має всі підстави стати центром ОТГ, оскільки на її території є не тільки розвинена інфраструктура, а й унікальні туристичні, заповідні та наукові об'єкти, котрі приваблюють всю Україну.

Не зважаючи на те, що всі громади, котрі мали б об'єднатися в ОТГ з центром в Асканія-Нова, вже ухвалили відповідні рішення, втім це було за попередньої каденції депутатських корпусів. Сьогодні ж Хлібодарівка, її депутати, призупинили своє рішення й взялися знов за громадське обговорення.

Людей на зустрічі цікавило, як покроково змінюватиметься життя громади після об'єднання, яка доля чекає на заклади соціальної сфери, як буде здійснюватися підвезення школярів до опорної школи та надання медичної допомоги, які повноваження будуть передані ОТГ і які виконуватимуть старости, як будуть розподілятися субвенції.

 

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину