Pik
Сьогодні, 20 Вересня 2019
18.07.2016
168
0

«Децентралізаційний марафон» продовжує подорожувати Херсонщиною

«Децентралізаційний марафон» продовжує подорожувати Херсонщиною

На цей «Децентралізаційний марафон» завітав до курортного Скадовського району на Херсонщині.

Про це йдеться на сторінці в фейсбук "марафону"

Перспективним планом тут передбачено створення трьох об'єднаних громад: Скадовської - з адмінцентром у місті Скадовськ, та Лазурненської - у селищі Лазурне, що розташовані безпосередньо на Чорноморському узбережжі, а також Новомиколаївської, котра має об'єднати навколишні села по трасі в бік рекреаційної зони.

В один день регіональні консультанти АМУ в повному своєму складі намагалися охопити зустрічами в рамках марафону максимум громад, котрі обговорюють процеси об'єднання. В Михайлівці, котра має приєднатися з п'ятьма селами, що входять до сільської ради, до Новомиколаївки, думки місцевого населення та й власне керівництва сільської ради засвідчують незгоду об'єднуватися з сусіднім майже рівнозначним за можливостями селом, з яким споконвіку тут конкурували.

Консультанти в деталях розповіли сільським мешканцям, котрі зібралися в актовій залі, про переваги об'єднання і що від того виграє громада.

У підсумку представники громади, сільський голова Олександр Ситник та місцеві жителі висловилися, що готові до створення ОТГ, однак лише за категоричної умови, що її адмінцентр буде в Михайлівці. Мовляв, і інфраструктура дозволяє, і навколишнім селам зручніше діставатися.

Тому наступним пунктом призначення марафону стала Новомиколаївка - село, яке мало б стати центром зазначеної ОТГ. Тут на амбітні плани сусідів не ведуться і налаштовані на тривалі перемовини, які нарешті, сподіваються, увінчаються конструктивом для обох громад. Тим більше, що в них інфраструктурна база хоч завтра готова прийняти на себе повноваження ОТГ, стверджує сільський голова Євгенія Глєбова.

Найбільш гострим видалося спілкування консультантів з громадою в селі Шевченко, до якого з пропозицією про об'єднання в ОТГ звернулася Скадовська міська рада. Не зважаючи на те, що депутатський корпус сільської ради на сесії схвалив об'єднання з сусіднім курортним містом, втім на громадських слуханнях, на які запросили консультантів АМУ, виявилося, що чимало сільських мешканців висловили неготовність об'єднуватися з містом.

Висловили й конкретні аргументи. Присутній на слуханнях міський голова Скадовська Олександр Яковлєв намагався окреслити перспективи такого єднання, однак не знайшов очікуваного розуміння серед селян. На його пропозицію створити ОТГ зголошуються місцеві фермери, котрі вміють рахувати та обґрунтовувати вигідність того чи іншого інвестиційного проекту, його ризики та переваги. Регіональний консультант АМУ з правових питань Анатолій Негра та виконавчий директор регіонального відділення АМУ Лариса Оленковська зауважили, що об'єднання громад міста та села - це якраз той шлях, який дозволяє їх розвивати на отримання обопільно вигідного результату.

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину