Pik
Сьогодні, 21 Січня 2021
24.09.2019
868
0

Держгідрографія закликає встановити морський кордон із РФ на Азовському морі

Держгідрографія закликає встановити морський кордон із РФ на Азовському морі

Державна установа «Держгідрографія» закликає Кабінет міністрів та президента України ініціювати примусовий переговорний процес з Росією щодо встановлення морського кордону між Україною та РФ,- повідомляє "Новий візит",- передає ПІК.

Про це у коментарі hromadske повідомив Перший заступник начальника Держгідрографії, фахівець у галузі міжнародного морського права Богдан Устименко.

 Він нагадав, що у 2003 році між Україною і Російською Федерацією укладено Договір про українсько-російський державний кордон, але цим Договором морські кордони встановлені не були.

Того ж року між Україною та Російською Федерацією укладено Договір про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки. Згідно зі статтею 1 цього Договору Азовське море розмежовується лінією державного кордону відповідно до угоди між Сторонами. Але такої угоди укладено не було, морський кордон між Україною та Росією фактично відсутній.

«Не може бути держави без кордону. Це ключове питання. Ключове у сенсі національної безпеки, оборони, використання водних ресурсів. У нас кордону з росіянами не існує. Ми підписали у 2003 році ці документи, але кордону досі не існує», — розповів Богдан Устименко.

За словами Устименка, формування спеціальної міжнародної «делімітаційної» комісії можливе на підставі статті 298 та Додатка V до Конвенції ООН з морського права. До того ж вже є один прецедент умовно «примусової» делімітації між Австралією та Східним Тимором, яка відбулася у 2018 році. Тоді ці дві країни добровільно уклали угоду про делімітацію, враховуючи результати роботи комісії з делімітації, створеної за ініціативи Тимору.

«Україна та РФ є також сторонами Конвенції ООН з морського права. На сьогодні Росія навряд добровільно підпише угоду про делімітацію з Україною (як Австралія з Тимором), але письмові висновки міжнародної комісії з делімітації матимуть дуже серйозне політичне та дипломатичне значення, а також будуть базисом для укладення в майбутньому відповідної угоди про делімітацію морського кордону між Україною та РФ після зміни політичної ситуації в Росії», — пояснив Устименко.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину