Pik
Сьогодні, 20 Вересня 2019
27.09.2016
112
0

Державні компенсації за «теплими» кредитами – європейський підхід до реалізації проектів з енергозбереження

Державні компенсації за «теплими» кредитами – європейський підхід до реалізації проектів з енергозбереження

За інформацією Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, 80% житлового фонду потребує повної тепломодернізації. Тому запропоновано європейські підходи до реалізації проектів з енергозбереження - об'єднати для вирішення цього питання громадян, бізнес та державу.

Зважаючи на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, особливо що стосується здорожчення тарифів на електроенергію та опалення, запровадження заходів, що можуть зробити використання «теплих» ресурсів заощадливим та максимально ефективним одночасно, стало актуальним для більшості населення. Тим більше, що держава надає підтримку для запровадження енергоефективних та енергозберігаючих технологій.

На сьогодні кожен має можливість отримати часткову компенсацію з державного бюджету за кредитами, залученими на енергоефективні заходи: держава відшкодовує частину суми кредиту на енергоефективне обладнання та матеріали для населення, ОСББ та ЖБК від 20% до 70%.

Якщо позичальником є фізична особа-отримувач субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, йому відшкодовується 70% суми «енергоефективного» кредиту. Якщо в складі ОСББ є отримувачі субсидій, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% - залежно від кількості субсидіантів.

За інформацією Департаменту жилого-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ОДА, в області продовжується робота щодо реалізації «Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів». Проводиться модернізація або заміна наявного енергоємного обладнання у виробничій, комунальній і бюджетній сферах, запровадження новітніх енергоефективних та енергозберігаючих технологій. Також до запровадження заходів з енергозбереження та енергоефективності активно долучають мешканців області.

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину