Pik
Сьогодні, 15 Вересня 2019
06.09.2016
150
0

Держава буде змушена захищатися після таких випадів обласних рад - експерт

Держава буде змушена захищатися після таких випадів обласних рад - експерт

Спроба всупереч регламенту та закону України внести у порядок денний сесії обласної ради питання про відміну перспективного плану може призвести до дестабілізації ситуації в області, що межує з тимчасово окупованим Кримом, створить нездоровий прецедент у країні та стане на заваді розвитку місцевого самоврядування, повідомляє Укрінформ.

Про це говорили в Києві під час брифінгу. Участь у ньому взяли Андрій Путілов, голова Херсонської обласної ради, Сергій Шаршов, директор Департаменту місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Анатолій Ткачук, директор з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства.

Голова облради нагадав, що в червні 2016 року на сесії обласної ради була зроблена спроба розглянути це питання та відмінити план. Але проект рішення, внесений депутатом Юрієм Одарченком, не набрав необхідної кількості голосів.

«Тоді питання не набрало необхідної кількості голосів і півроку, відповідно до регламенту, дане питання не може виноситися на сесію обласної ради», - відзначив Андрій Путілов.

А спроби, всупереч регламенту, закону України, знову винести це питання на розгляд сесії обласної ради, можуть призвести до дестабілізації ситуації на Херсонщині. «Сьогодні Херсонщина - прикордонна з анексованим Кримом. І політична стабільність - це питання номер один», - каже Андрій Путілов. Голова облради відзначив, що на даний момент ситуація в області під контролем.
Він ініціював проведення брифінгу у Києві залученням експертів та фахівців - щоб підтримати громади області, які об'єднуються та прагнуть стати заможнішими та сильнішими.

Як відзначалося під час обговорення, ситуація на Херсонщині склалася дивна, адже у минулому році Кабмін своїм розпорядженням затвердив Перспективний план об'єднання громад Херсонської області. І чомусь не стоїть питання про внесення змін до перспективного плану, як і в інших областях (зокрема, в Миколаївській), що передбачено законом, а відразу йде мова про його скасування.

«Якщо мова йде про перспективний план формування територіальних громад областей, то мушу наголосити, що розробленням перспективного плану займається безпосередньо ОДА, його схваленням - обласна рада, а затвердженням уже, вихідним документом - безпосередньо Уряд», - підкреслив Сергій Шаршов, директор Департаменту місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Те, що відбувається нині - політиканство, не спрямоване на розвиток області, відзначив директор з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук.
«Держава буде змушена захищатися і я думаю, що цілком логічно після таких випадів обласних рад, які відбуваються в різних українських регіонах, зміни до Конституції в частині збільшення повноважень обласних рад, навряд чи будуть проголосовані», - прогнозує директор з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства.

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину