Pik
Сьогодні, 22 Вересня 2020
09.09.2018
754
0

Депутатів облради проситимуть виділити кошти з облбюджету на пересувну лабораторію

Депутатів облради проситимуть виділити кошти з облбюджету на пересувну лабораторію

Наразі на Херсонщині, у зв’язку з екологічною катастрофою у Криму, працює пересувна моніторингова лабораторія Донецької ОДА.

Як повідомив у коментарях до посту про роботу лабораторії у Фейсбук Директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Попутько, за рахунок екофонду область поки що не може дозволити собі придбання такої лабораторії, адже вона коштує 12 млн грн, а екофонд області становить на рік не більше 8 млн, передає ПІК

«На жаль, ми собі дозволить таку поки що не можемо. Екофонд Донецької ОГА в рік більш ніж 300 000 000 грн. а Екофонд Херсонської ОГА в рік складає не більше 8 000 000 гривен. Одне таке авто зараз вартує понад 12 000 000 гривень», - написав він.

«Я буду звертатися до депутатів обласної ради з проханням передбачити кошти в бюджеті 2019 року на придбання одного такого автомобіля для Департаменту екології ХОДА» - написав він.

Він висловив сподівання, що депутати облради підтримають таку ініціативу і вже в 2019 році схожий автомобіль буде штатно працювати в Херсонській області.

Як раніше повідомлялось,   в с. Олександрівка наразі працює пересувна моніторингова лабораторія Донецької обласної державної адміністрації.

Дар'я Макортет,  спеціаліст зі звернень громадян Каланчацької селищної ради, повідомила у Фейсбук, що потім дана пересувна лабораторія вирушить до с.Олексіївка, с.Гаврилівка, с.Преображенка та КПВВ «Каланчак».

"Пересувна моніторингова лабораторія Донецької обласної державної адміністрації, яка цілу ніч чергувала та проводила дослідження в с.Олексанрівка, не виявила ніяких забруджень в повітрі! ПОВІТРЯ ЧИСТЕ!", - повідомила вона. 

Така пересувна екологічна лабораторія здійснює виміри в атмосферному повітрі по оксиду вуглецю, оксидам азоту, сірчистому ангідриду, аміаку, сірководню, аерозольним частинам різного походження (ТЧ 10.0, ТЧ 2.5, ТЧ 1.0, ТЧ 4) та метеорологічним параметрам атмосферного тиску, напрямку вітру, температурі, вологості, також обладнана GPS приймачем для визначення координат місця проведення вимірів.

"Хочеться зазначити, що дані прибори надзвичайно чутливі до будь яких коливань у повітрі. При досліджені повітря на приборах навіть був зафіксований дим, який йшов від багаття, яке розпалили мешканці селища, щоб позбутись сміття. Тому до них звернулись з проханням цієї ночі не палити суху рослинність та побутові відходи", - написала спеціаліст селищної ради. 

Читайте також: На Херсонщині спецтехнікою дегазують територію, що потрапила у зону ураження «Титану»

6

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину