Pik
Сьогодні, 14 Грудня 2018
02.11.2018
373
0

Депутати Херсонської міськради вимагають скасувати підвищення тарифу на газ

Депутати Херсонської міськради вимагають скасувати підвищення тарифу на газ

На черговій сесії Херсонської міської ради 2 листопада депутати проголосували за звернення до керівництва країни з вимогою скасувати необґрунтоване підвищення тарифів на газ та тепло, передає ПІК.

Відповідне звернення ініціювали фракції Батьківщини та Свободи.

«У всіх вас є попередній текст звернення, - сказав на сесії депутат Станіслав Трошин. - Це буде спільний текст звернення від фракцій Батьківщини і Свободи. І якщо наші колеги з Опозиційного блоку будуть мати якісь доповнення – ми теж будемо їх підтримувати».

Позафракційний депутат В’ячеслав Яременко також відзначив, що виступає за відміну постанови Кабміну, якою збільшується вартість газу для споживачів на 23,5%. «Після зміни порядку оформлення субсидій багато людей вже не можуть оформити субсидій», - відзначив він. «Збільшення вартості побутового газу тягне за собою збільшення вартості централізованого тепло забезпечення, яке більше ніж на 20% також буде збільшено», - сказав Яременко.

Депутат Єгор Устинов озвучив позицію опоблоку з питання «жаху, який відбувається сьогодні з ціною на газ». «Ми…розуміємо, що означає тариф 8550 гривень за тисячу кубометрів», - сказав Устинов. – Це означає, що платіжка за однокімнатну квартиру виросте приблизно на 500-700 гривень». Він згадав, що заборгованість населення за газ складає близько 40 млрд гривень. «Враховуючи зростання ціни за газ заборгованість зросте до 60 млрд. Люди не зможуть платити таку високу ціну, це призведе до кризи неплатежів», - вважає депутат.

Андрій Дмитрієв (Самопоміч) повідомив, що від партії Самопоміч теж підготували звернення і запропонував доповнити пункти до звернення, що вже роздали депутатам. Серед пропозицій – збільшення фінансування державних програм у сфері підвищення енергоефективності, зокрема, програм утеплення будинків, програм «теплих» кредитів; забезпечити реальну монетизацію субсидій – перераховувати кошти безпосередньо субсидіанту, а не постачальнику послуг. А також створити державний фонд або розширити можливості фонду енергоефективності для підтримки першочергових інвестицій у проекти переведення систем теплопостачання з 4 трубної та 2 трубну для широкомасштабного встановлення індивідуальних теплових пунктів та суттєвого зниження втрат тепла і води в мережах. «Я пропоную доповнити це звернення, яке ми зараз будемо голосувати, цими пунктами, в яких конкретизовані вимоги», - сказав Дмитрієв.

«Нехай це буде звернення трьох фракцій», - висловився на підтримку пропозицій Самопомічі Станіслав Трошин.

Не промовчала і фракція Наш край. Екс-мер Херсона, депутат міської ради Володимир Сальдо заявив: «Основним мотивом звернення до Президента нашої міської ради є те, що ми розділяємо думку про те, що підвищення цін не можна допустити. І нормативний акт уряду України може зупинити тільки Президент України. Тому ми у нашому зверненні спираємося на пункт 15 статті 106 Конституції України, де Президенту України надані повноваження щодо зупинення дії актів Кабінету Міністрів. Давайте акцентувати на цьому увагу – що тільки Президент України зараз може втрутитися у цю ситуацію», - каже Сальдо.

«Спасибі. Це вкладено в резолютивній частині цього звернення», - підсумував міський голова Володимир Миколаєнко.

Стурбованість ціною на газ висловив позафракційний депутат Руслан Рубан: «Підвищувати ціну на газ – це є неприпустимо. Після голосування виведіть на екран – хто як голосує».

За звернення проголосували 36 депутати з 37.

Як раніше повідомила адміністрація ТОВ «Херсонрегіонгаз», починаючи з 01 листопада 2018 р. відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 р. № 867 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу», ціна на природний газ з ресурсу ПАТ “НАК “Нафтогаз України” для побутових споживачів та релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для провадження їх виробничо-комерційної діяльності) становить: 8548,92 грн. за 1000 куб.м.

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину