Pik
Сьогодні, 02 Березня 2021
23.04.2019
901
0

Фермери Херсонщини обурені підвищенням вартості зрошення

Депутати-аграрії домовлятимуться про зниження вартості води для зрошення

На засіданні постійної депутатської комісія з питань земельних відносин та екології 22 квітня обговорили питання підвищення вартості води для зрошення, повідомляє сайт облради, передає ПІК

Фермери та сільгоспвиробники занепокоєні підвищенням ціни на воду, з цього приводу неодноразово зверталися до Басейнового управління водних ресурсів Нижнього Дніпра, до Державного агентства водних ресурсів України. За словами фермерів, підняття усіх витрат на вирощування сільськогосподарських культур, у тому числі і на зрошення, робить вирощування нерентабельним. А це у свою чергу призводить до скорочення вирощування таких основних культур як кукурудза і соя. Крім того, беручи до уваги статистичні показники скорочення площ посівів рису на 35% у поточному році.

Читайте також: У Херсоні аграрії вийшли на протест

Постійна депутатська комісія визнала ситуацію з підвищенням вартості води критичною.

В цей день долучилися до бесіди щодо зрошення й депутати з інших комісій.

Депутатам ХОР VII скликання, які представляють аграрний сектор економіки області, в термін до 24 квітня доручено провести переговори з підпорядкованими підприємствами Держводагентства, районними і міжрайонними управліннями водного господарства та встановити економічно обґрунтовані ціни на воду для зрошення. Також переговори будуть проведені з керівництвом Головного управління Каховського магістрального каналу, Головного управління Північно-Кримського каналу. 

«На цій нараді із представниками управлінь водокористування відбулося кілька позитивних змін. Нажаль, наразі поки що немає повного порозуміння по тарифах, але ми визначилися, що треба сісти, підрахувати все, і ціну на воду має бути знижено. Вода сьогодні настільки дорога, що неможливо вирощувати рис, такі водозатратні культури як соя, і тому знайти розумний компроміс вкрай необхідно», – зазначив голова комісії Сергій Рибалко. 

Крім того, члени комісії підготують проекти звернень до Прем’єр-Міністра України, голови Антимонопольного комітету України, в.о. Міністра аграрної політики та продовольства, Міністра екології та природних ресурсів щодо вжиття термінових заходів з врегулювання ситуації.

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину