Pik
Сьогодні, 24 Февраля 2021
14.05.2020
905
0

Депутатам міськради пропонують затвердити найкращі умови фінансування від НЕФКО

Депутатам міськради пропонують затвердити найкращі умови фінансування від НЕФКО

Депутатам міськради пропонують затвердити найкращі умови фінансування від НЕФКО для встановлення на 84 вулицях міста 5 308 LED-світильників та реновації 4 будівель лікарні ім.Лучанського.  Про це повідомляють у прес-службі Херсонської міськради.

Завдяки реалізації проекту щорічно в міському бюджеті буде заощаджуватися близько 10 млн грн - 50% від суми, яка щорічно виділяється з бюджету на вуличне освітлення міста та оплату енергоносіїв для лікарні ім.Лучанського.

Також скоротяться витрати на ремонти, реконструкцію, модернізацію обладнання (близько 7 млн грн щорічно).

Для реалізації проекту місто отримає кредит €5 млн на 9 років (5,85%). Аналогічні проекти у Івано-Франківську, Чернівцях, Житомирі, Луцьку, Вінниці, Рівному та Хмельницькому реалізуються з відсотковою ставкою у 6-6,25%.

Також Херсон отримає грант €1,3 млн. Відповідно, за 9 років, місто переплатить лише €349 тис (без урахування зекономлених бюджетних коштів на оплату за електроенергію, теплоносії та ремонтні роботи).

І ця переплата буде закрита за перший рік після реалізації усіх заходів проекту за рахунок заощаджених коштів – адже щорічна економія складає близько €345 тис.

У рамках проекту встановлять 5 308 світильників на 84 вулицях міста.

Якщо зараз із 15 420 ліхтарів у Херсоні є світлодіодними близько 30%, то після реалізації проектів їх буде 63% (9 733 одиниць).

Також буде проведуть реновацію 4 найбільших будівель міської лікарні ім.Лучанського: головна будівля лікарні, поліклініка, пологовий будинок, дитяча поліклініка. У будівлях утеплять дах, замінять вікна, двері, модернізація системи опалення, встановлять системи вентиляції, утеплення трубопроводів, встановлять сонячні колектори, ІТП, виконають утеплення та гідроізоляцію покрівлі, заміну труб холодної води та каналізації, вуличного освітлення.

Корпорація НЕФКО, за результатами розробленого ТЕО, надала Херсонській міській раді умови фінансування проекту «Енергоефективність у громадських будівлях та вуличному освітленні міста Херсона», які потрібно затвердити рішенням сесії. Мова йде лише про погодження основних умов. Міська рада цим рішенням не погоджує залучення кредиту. НЕФКО (Північна Екологічна Фінансова Корпорація) Міжнародна фінансова організація, заснована у 1990 році урядами п'яти Північних країн: Данії, Ісландії, Норвегії, Фінляндії та Швеції. НЕФКО управляє фондами у розмірі більше 400 мільйонів євро. НЕФКО профінансувала більше 900 інвестиційних екологічних проектів приватного та державного секторів у Центральній та Східній Європі та більше 3000 техніко-економічних обґрунтувань.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину